Është mbyllur pa fitues ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Evropës ndërmjet Arsenalit dhe Slavia Pragës (1-1).

Topçinjtë ishin nikoqirë në Emirates Stadium dhe krijuan epërsi të parët, mirëpo nuk arritën ta ruanin rezultatin për disa minuat dhe pranuan gol në kohën shtesë.

Paraqitja e vendasve ishte më e mirë, prandaj edhe nota e tyre mesatare është më e lartë se ajo e mysafirë.

Arsenali dështon të fitojë ndaj Slavia Pragës Arsenali dështon të fitojë ndaj Slavia Pragës

Granit Xhaka ka bërë një paraqitje solide, ashtu ka qenë edhe vlerësimi i tij.

Vlerësimin e plotë me nota të lojtarëve të të dyja skuadrave mund të shikoni më poshtë. /Telegrafi/