Ne jemi mësuar me imazhet e të famshmëve tanë të preferuar dhe nuk mund t’i mendojmë ata me një dukje ndryshe.

Megjithatë, ndonjëherë ata ndryshojnë pothuajse tërësisht gjatë gjithë karrierës së tyre.

Tetë bijat e të famshmëve që trashëguan nga baballarët e tyre talentin dhe pamjen e jashtme (Foto) Tetë bijat e të famshmëve që trashëguan nga baballarët e tyre talentin dhe pamjen e jashtme (Foto)

Bright Side ka sjell së fundmi një listë me po këta personazhe, dukja e të cilëve ndryshoi tërësisht, transmeton Telegrafi.

24. Chuck Norris

Ne kryesisht e kujtojmë Chuck Norrisin si mjeshtër karizmatik i arteve marciale, për rolin e tij në “Walker”, Texas Ranger. Dhe, sigurisht, për një sërë shakash të bëra prej ti. Me kalimin e viteve, pamja e tij ka ndryshuar shumë.

23. Uma Thurman

Kanë kaluar 23 vjet që nga roli i ndërrimit të Uma-s në ‘Pulp Fiction’ të ‘Quentin Tarantinos’. Deri më sot, ajo ka vepruar në dhjetëra filma dhe, me sa duket, ia ka kushtuar plotësisht zemrën shokut të saj të vjetër Quentin.

Reklama
Reklama

22. Keanu Reeves

I lindur në Liban dhe me rrënjë kineze, ky aktor amerikan ka luajtur edhe hokej. Ndërsa dukja e tij me kalimin ka ndryshuar gjithashtu si shumë yje të tjerë.

21. Nicolas Cage

Emri i tij i fundit është Coppola, por, kur ende ishte një aktor amator, ai e zëvendësoi atë me një tjetër emër në mënyrë që të mos shoqërohej me xhaxhain e tij të famshëm, Francis Ford Coppola.

20. Fergie>

Fergie u bë e famshme në vitin 2003 kur u bashkua me ‘The Black Eyed Peas’. Përveç këngës në grup, ajo drejton një karrierë solo dhe bën aromat për një markë kozmetike të mirënjohur.

Reklama

19. Ryan Gosling

Gosling u bë i dashur në botë pas ‘Notebook’. Përveç karrierës së tij aktive, ai gjithashtu luan muzikë.

Reklama

18. Brooke Shields

Karriera e modelimit të Brooke filloi në vitet ’70 dhe shpejt u ngrit në majë. Në vitin 1980, ajo u bë modelja më e re për kopertinën e ‘Vogue’. Në moshën 16 vjeçare, Brooke ishte një nga modelet më të njohura në botë.

17. Antonio Banderas

Spanjoll i nxehtë debutoi në vitin 1982 në vendin e tij dhe vendosi të zgjeronte horizontet e tij deri në Hollywood në fillim të viteve ’90. Duhet ta pranojmë, ai ishte jashtëzakonisht i suksesshëm!

Reklama

16. Macaulay Culkin

Kush në botë nuk ka parë filin “I vetëm në shtëpi”? Ne të gjithë besonim se Macaulay do të kishte një të ardhme të madhe në kinema. Megjithatë, kjo nuk ndodhi. Ai u zhduk për më shumë se dy dekada, duke treguar vetëm fytyrën e tij tani dhe pastaj. Megjithatë, ai tani duket se është kthyer së paku pjesërisht në ekranet televizive.

Reklama

15. Mila Kunis

Aktorja ka lindur në një familje çifute ukrainase. Kur ishte tetë vjeçe, ata u zhvendosën në SHBA. Ishte e vështirë të përshtatej në fillim, por tani Mila është një nga aktoret më të suksesshme në Hollywood.

Reklama

14. Alec Baldwin

Baldwins janë një dinasti e tërë e aktorëve: vëllezërit e Alec janë të gjithë të suksesshëm në këtë fushë dhe atë të biznesit. Aktori filloi karrierën e tij në një opera, por gjithashtu veproi edhe në teatrin ‘Broadway’.

13. Courteney Cox

Për shumicën prej nesh, Courteney gjithmonë do të mbetet mend si Monika jonë e dashur nga hit seriali “Friends”. Megjithatë, karriera e saj televizive filloi shumë më herët: në vitin 1985 ajo bëri reklama, pastaj hyri në ‘Sitcom Family Ties’, dhe më vonë në filmin “Ace Ventura”.

Reklama

12. Jude Law>

Aktori mori emrin e tij nga kënga “Hey Jude” nga The Beatles. Ai filloi të vepronte në teatër në një moshë shumë të re, duke shkuar në kinema në Britani të Madhe. Pas kësaj, ai u transferua në Hollywood. Tani Law është një nga aktorët më të njohur dhe një baba i një fëmije 5 vjeçar.

Reklama

11. Rihanna

Si fëmijë, Rihanna kishte probleme familjare, megjithatë kjo nuk e pengonte atë të lëshonte albumin e saj të parë, “Music of the Sun”, në moshën 16 vjeçare. Që atëherë, ajo ka fituar popullaritet mbarëbotëror.

10. Renée Zellweger

Ne kujtojmë dhe e duam Renée Zellweger, para së gjithash, për portretizimin e Bridget Jones. Në vitin 2016, aktorja u kthye në ekranin e madh për pjesën e tretë të filmit dhe i habiti të gjithë me ndryshimin e saj drastik në pamje.

Reklama

9. Bono

<p>Muzikant irlandez rock Paul David Hewson, i njohur si Bono, është i njohur edhe për aktivitetet e tij humanitare dhe bamirëse. Paraardhësi i U2 madje është emëruar edhe kalorës nga Mbretëresha.

Reklama

8. Catherine Zeta-Jones

Përkundër mendimit të gjerë, Zeta është emri i mesëm i aktores, jo pjesë e emrit të saj të fundit. Catherine filloi karrierën e saj me shfaqjet muzikore në Mbretërinë e Bashkuar, dhe tani ajo është në Hollywood dhe është martuar me Michael Douglas që prej 17 vjetësh.

7. Colin Firth

Firth filloi të vepronte në vitet ’80, por më në fund u bë i njohur 10 vjet më vonë kur ai portretizoi z. Darcy në një përshtatje të Krenarisë dhe Paragjykimit të Jane Austenit.

Reklama

6. Sarah Jessica Parker

Lavdia erdhi te Sarah kur ajo shfaqej në serialin “Sexy and the city”. Megjithatë, ajo do të kishte vepruar shumë më parë dhe madje do të rikthehej me një dukje krejt ndryshe në ekran.

Reklama

5. Richard Gere

Gere nuk filloi shumë mirë: në vitin 1974 ai duhej të punonte me Sylvester Stallone në një film me buxhet të ulët, por aktorët kishin kaq shumë mosmarrëveshj, sa që kjo shkaktoi përplasje mes tyre disa herë. Në fund, Richard u zëvendësua.

4. Jennifer Garner

Garner dikur e kishte paguar qiranë e saj duke dyfishuar rolet në të cilat luante. Pastaj ajo filloi të marrë role të vogla në filma derisa më në fund ajo u ftua në një sukses të ardhshëm televiziv, të quajtur ‘Alias’.

Reklama

3. Robert Downey, Jr.

Robert u bë i famshëm në fillim të viteve ’90, por në fund të dekadës filloi të lakohej për çështje të drogës dhe përfundoi në burg. Megjithatë, ai arriti të fillojë përsëri, të kthehet në ekranin e madh dhe të bëhet një nga aktorët më të paguar në Hollywood.

Reklama

2. Neil Patrick Harris

Barney Stinson nga “How I Met Your Mother” është aq karizmatik sa vetë aktori. Nga rruga, gjithashtu si Stinson, Neil është një iluzionist dhe një fans i magjisë.

1. Kylie Minogue

Aussiu i vogël u deklarua në vitet ’80 si Charlene Robinson .. Megjithatë, fama e vërtetë erdhi tek ajo në vitet 2000, dhe në vitin 2004 ajo mori çmimin e saj të parë ‘Grammy’. <e< span=””>m>/Telegrafi/</e<>

Reklama