LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër sensacion pritet të arrijë në Evropë nga MLS, Juventus dhe Roma pas mbrojtësit amerikan

Një tjetër sensacion pritet të arrijë në Evropë nga MLS, Juventus dhe Roma pas mbrojtësit amerikan

Kampionati amerikan MLS është bërë shumë atraktiv viteve të fundit dhe futbolli në Amerikë ka marrë vëmendjen e duhur.

Reklama

Shumë skuadra janë organizuar mirë derisa në këtë kampionat kanë zbarkuar yje të mëdha të futbollit.

Por edhe klubet kanë punuar shumë në akademi të tyre dhe lojtarët nga Amerika tani po lënë gjurmë në Evropë.

Emri më i ri që pritet të arrijë në Evropë është ai i mbrojtësit të djathtë amerikan, Bryan Reynolds.

19-vjeçari ka shkëlqyer edicionin e fundit në MLS duke zgjuar interesimin e skuadrave të njohura evropiane.

Ai ka oferta nga Belgjika, Holanda, Franca, por dy klubet më të mëdha që janë vënë pas tij janë Juventusi dhe Roma.

Dy gjigantët italianë kanë nisur bisedimet me Dallasin për të transferuar yllin e ri amerikan.

Mediat italiane kanë raportuar se skuadra amerikane Dallas është gati ta lejoj largimin e Reynolds për një shumë prej gjashtë milionë euro.

Reynolds dallohet për shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe në Amerikë po konsiderohet si një ‘Alphonso Davies’ i ri për krahun e djathtë të mbrojtjes.

Mbetet të shihet nëse lojtari do të arrijë gjatë janarit në Evropë dhe si do të ambientohet pasi futbolli evropian ka dallim të madh me atë amerikan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori