LAJMI I FUNDIT:

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci
Reklama

Një tërmet me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter ka goditur Bosnjën dhe Hercegovinën.

Siç raportohet nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC), epiqendra e tërmetit ishte 43 kilometra nga Mostari, ose 12 kilometra nga Grud, përcjell Telegrafi.


Tërmeti ka qenë në një thellësi prej shtatë kilometrash.

“U drodh mirë”, “Tërmet i fortë, lëkundi gjërat”, “U lëkund mirë” janë vetëm disa nga komentet.

Banorët nga Kroacia raportuan se e ndjenë tërmetin, gjithashtu. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Azia
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Henry Kissinger - nga refugjat i Luftës së Dytë Botërore në diplomat që formësoi diplomacinë amerikane

Henry Kissinger - nga refugjat i Luftës së Dytë Botërore në diplomat që formësoi diplomacinë amerikane

Amerika
Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Botë
Kalo në kategori