LAJMI I FUNDIT:

Termeti

218 Artikuj

Një tërmet me magnitudë 6.1 ka goditur Japoninë

Një tërmet me magnitudë 6.1 ka goditur Japoninë

Azia
Çfarë mrekullie: Dhia mbijetoi, edhe pse qëndroi për 47 ditë nën rrënoja, pas tërmetit shkatërrues në Turqi

Çfarë mrekullie: Dhia mbijetoi, edhe pse qëndroi për 47 ditë nën rrënoja, pas tërmetit shkatërrues në Turqi

Turqia
Shkon në 13 numri i viktimave nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin

Shkon në 13 numri i viktimave nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin

Azia
Dy tërmete brenda tre minutave, sërish dridhje toke në Turqi

Dy tërmete brenda tre minutave, sërish dridhje toke në Turqi

Turqia
Katër të vdekur nga tërmeti i fuqishëm në Ekuador, pamjet tregojnë tmerrin që kaploi vendasit – panik dhe objekte të rrënuara

Katër të vdekur nga tërmeti i fuqishëm në Ekuador, pamjet tregojnë tmerrin që kaploi vendasit – panik dhe objekte të rrënuara

Amerika Latine
Tri tërmete të njëpasnjëshme tronditin Kanadanë

Tri tërmete të njëpasnjëshme tronditin Kanadanë

Nga Bota
“Zgjati rreth 30 sekonda”: Një tërmet me magnitudë 6.0 ka tronditur Filipinet

“Zgjati rreth 30 sekonda”: Një tërmet me magnitudë 6.0 ka tronditur Filipinet

Nga Bota
‘Si të ketë ndodhur dje’: Të mbijetuarit rrëfejnë për frikën që vazhdojnë të kenë, edhe një muaj pas tërmetit shkatërrues në Turqi

‘Si të ketë ndodhur dje’: Të mbijetuarit rrëfejnë për frikën që vazhdojnë të kenë, edhe një muaj pas tërmetit shkatërrues në Turqi

Turqia
Ishte dëmtuar nga tërmetet e fuqishme një muaj më parë, një ndërtesë gjashtëkatëshe është shembur në Turqi

Ishte dëmtuar nga tërmetet e fuqishme një muaj më parë, një ndërtesë gjashtëkatëshe është shembur në Turqi

Turqia
Momenti i shembjes së ndërtesave ndërsa lëkundjet e fuqishme tronditën përsëri jugun e Turqisë

Momenti i shembjes së ndërtesave ndërsa lëkundjet e fuqishme tronditën përsëri jugun e Turqisë

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar pasi një tërmet 5.6 ballë tronditi të hënën Malatya të Turqisë

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar pasi një tërmet 5.6 ballë tronditi të hënën Malatya të Turqisë

Turqia
Tërmet në Japoni

Tërmet në Japoni

Azia
Indonezia u godit nga një tërmet me magnitudë prej 6.2

Indonezia u godit nga një tërmet me magnitudë prej 6.2

Azia
Siriani “kthehet nga vdekja” gjatë varrimit, trupin e tij e nxorën nga rrënojat – familjarët u habitën kur dëgjuan se sërish po i rreh zemra

Siriani “kthehet nga vdekja” gjatë varrimit, trupin e tij e nxorën nga rrënojat – familjarët u habitën kur dëgjuan se sërish po i rreh zemra

Azia
Një tërmet me magnitudë 7.2 godet Taxhikistanin, afër kufirit me Kinën – pamjet tregojnë panikun e krijuar

Një tërmet me magnitudë 7.2 godet Taxhikistanin, afër kufirit me Kinën – pamjet tregojnë panikun e krijuar

Nga Bota
Si u bënë këto ndërtesa shkaktare për numrin e madh të vdekjeve të tërmeteve në Turqi dhe Siri?

Si u bënë këto ndërtesa shkaktare për numrin e madh të vdekjeve të tërmeteve në Turqi dhe Siri?

Turqia
Videoja që bëri xhiron, shtetasi sirian i ngujuar në rrënoja informon ekipet për personat e tjerë të bllokuar

Videoja që bëri xhiron, shtetasi sirian i ngujuar në rrënoja informon ekipet për personat e tjerë të bllokuar

Turqia
Pesë gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë një tërmeti: Mbani në mend mirë, mund t’ju shpëtojnë jetën

Pesë gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë një tërmeti: Mbani në mend mirë, mund t’ju shpëtojnë jetën

Lifestyle
Turqia uron për 15 vjetorin e Pavarësisë me falënderime për ndihmë pas tërmetit shkatërrues

Turqia uron për 15 vjetorin e Pavarësisë me falënderime për ndihmë pas tërmetit shkatërrues

Kosovë
Pse parashikimi i tërmeteve mbetet i pamundur – edhe pse një gjë e tillë pretendohet se kishte ndodhur në Kinë

Pse parashikimi i tërmeteve mbetet i pamundur – edhe pse një gjë e tillë pretendohet se kishte ndodhur në Kinë

Nga Bota
Qengji i lindur pas lëkundjeve shkatërruese në Turqi u quajt “Tërmet”

Qengji i lindur pas lëkundjeve shkatërruese në Turqi u quajt “Tërmet”

Interesante
Një 17-vjeçare shpëtohet nga rrënojat, 248 orë pas tërmetit në Turqi

Një 17-vjeçare shpëtohet nga rrënojat, 248 orë pas tërmetit në Turqi

Turqia
“Ajo nuk po përgjigjej”: Burri rrëfen përpjekjet e tmerrshme për të shpëtuar gruan e tij pas tërmetit në Turqi

“Ajo nuk po përgjigjej”: Burri rrëfen përpjekjet e tmerrshme për të shpëtuar gruan e tij pas tërmetit në Turqi

Turqia
Foshnjën e lindur nën rrënoja në Siri kanë tentuar ta rrëmbejnë nga spitali – autoritetet e dërgojnë në një lokacion të sigurtë  

Foshnjën e lindur nën rrënoja në Siri kanë tentuar ta rrëmbejnë nga spitali – autoritetet e dërgojnë në një lokacion të sigurtë  

Azia