Një nënë e dy fëmijëve në Brazil ishte gjendur në një moment drithërues kur djali i saj një vjeçar mori ashensorin në banesën e tyre, duke e dërguar atë për 17 kate poshtë në tokë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vogëlushi Gael Cavalcanti kaloi pak më shumë se një minutë në ashensor gjatë aventurës së tij të madhe.

Dhe e gjitha kishte ndodhur derisa ai po luante me vëllain e tij tre vjeçar, Dom.

Dom donte të thërriste ashensorin për babanë e tij, Pedro, i cili kishte ardhur në shtëpi për drekë.

Duke menduar se ishte duke qenë i dobishëm, ai vrapoi te holli për të hapur dyert.

Vetëm pasi ai shtypi butonat dhe u largua shpejt, pa shikuar mbrapa, Dom kuptoi se vëllai i tij i vogël kishte hyrë para tij dhe me durim po priste me vete që ashensori të zbresë.

Për fat të mirë, “ekskursioni” i paparashikuar mbaroi pa incidente kur ashensori arriti në katin përdhes, ku edhe ishte gjetur. /Telegrafi/