LAJMI I FUNDIT:

Një këmbimore e madhe aziatike e kriptovalutave kërkon të mbrohet nga falimentimi

Një këmbimore e madhe aziatike e kriptovalutave kërkon të mbrohet nga falimentimi

Shkëmbyesi i kriptomonedhave Zipmex, biznesi i të cilit është i përqendruar në Azinë Juglindore, tha se ka paraqitur kërkesë për mbrojtje nga falimentimi në Singapor.

Reklama

Kështu, ajo u bë viktima e fundit e rënies globale të monedhave dixhitale.

Bursa me bazë në Singapor rifilloi tregtimin javën e kaluar, një ditë pasi i pezulloi ato më 20 korrik dhe tha se po punonte për të zgjidhur ekspozimin e saj prej 53 milionë dollarësh ndaj huadhënësve të kriptove Babel Finance dhe Celsius.

Avokatët e Zipmex paraqitën pesë mocione më 22 korrik duke kërkuar moratoriume për të ndaluar procedurat ligjore kundër Zipmex deri në gjashtë muaj, tha shkëmbimi i kriptove, raporton cnbc.

Sipas ligjit të Singaporit, paraqitja e kërkesave të tilla u jep kompanive një moratorium automatik 30-ditor derisa një gjykatë e Singaporit të vendosë për kërkesën.

Zipmex, e cila sipas faqes së saj të internetit operon në Singapor, Tajlandë, Indonezi dhe Australi, është e fundit në një varg lojtarësh globalë të kriptovalutave që hasin në telashe pas një shitjeje të përgjithshme në tregjet e monedhave që filloi në maj me rënien e dy monedhave, Luna dhe TerraUSD. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Butrint Avdyli
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
Kujdesu për familjen në kohë krize – porosit nga diaspora harxhin për familjen në Kosovë

Kujdesu për familjen në kohë krize – porosit nga diaspora harxhin për familjen në Kosovë

Begmart
6 cent zbritje në të gjitha pikat e Petrol Company

6 cent zbritje në të gjitha pikat e Petrol Company

Petrol Company
Kalo në kategori