Reperja e njohur, Nicki Minaj në një intervistë në YouTube me Joe Budden ka treguar se më parë ajo ishte refuzuar nga Kanye West për një bashkëpunim në linjën e tij të veshjeve “Yeezy”.

Duke i zbuluar personalitetit të medias se kishte kontaktuar me West për një sipërmarrje femërore për “Yeezy”, këngëtarja e “Super Bass” zbuloi se kishte marrë një marrëveshje nga Fendi dhe donte të punonte me Kanye në një projekt.

“Hej shiko, unë jam gati të bëj diçka dhe thjesht doja të sigurohesha që të flisja me ty fillimisht”, tha Nicki për bisedën me Kanye, por ideja e saj nuk u realizua siç ishte planifikuar.

Reklama

Foto: Nicki Minaj/Instagram

Ajo tutje deklaroi se arsyet e refuzimit ishin për shkak të ish-gruas së tij, Kim Kardashian, shkruan PageSix.

Reklama

“Epo, nëse do të bëja diçka me ty, mendoj se gruas sime ndoshta nuk do ta pëlqente atë ide, sepse unë duhet t’ia jepja atë gruas time. Nëse do të bëja një version femëror të Yeezys apo çfarëdo tjetër, ndoshta do t’i shkonte për të”, ishte kjo përgjigjja e krijuesit të “Donda” tha repreja.

Foto: Nicki Minaj/Instagram

Biseda e linjës së modës, e cila u zhvillua para ndarjes së West dhe Kardashian, e bëri Minaj të pyeste se pse dikush që “ishte shumë i zëshëm që industria e modës që nuk e lejoi të depërtonte”, do ishte pikërisht ai që do t’i mohonte një ylli tjetër të muzikës me ngjyrë të njëjtin shans.

Reklama

“Pra, nëse një femër repere me ngjyrë që ju e njihni dhe ka treguar se është e shitur në atë hapësirë ​​– dhe kjo nuk është nga Joe Schmoe nga poshtë bllokut, kjo është nga Fendi atëherë kur vij te ju si një person me ngjyrë që iu shikoj,  më frymëzon, sepse thatë se industria e modës nuk donte të na lejonte të hynim, edhe pse ne jemi kaq me ndikim”, tha tutje repreja 39 vjeçe.

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by Barbie (@nickiminaj)

Duke e bërë të qartë se po e kuptonte situatën, këngëtarja shtoi se nuk e dinte se çfarë mendonte atë kohë Kim për këtë ide pasi nuk ishte e përfshirë në diskutim.

Reklama

Linja e saj argjendi dhe rozë me “Fendin” u publikua në vitin 2019 dhe përfshinte fustane, bikini, funde të tejdukshme dhe veshje joshëse që synonin të përshtateshin me të gjitha llojet e trupit.

Kanye West mbulon fytyrën me maskë të zezë gjatë një dalje publike me partneren e tij të re, Chaney Jones Kanye West mbulon fytyrën me maskë të zezë gjatë një dalje publike me partneren e tij të re, Chaney Jones

Dhe, është e qartë se nuk ka hatërmbetje mes Nickit dhe ish-çiftit, pasi ajo u shfaq së fundmi me veshje nga bashkëpunimi i “Skims” dhe “Fendi”  dhe tregoi një sërë këpucësh nga “Yeezy” që ekipi i “Adidas” dërgoi për djalin e saj kur ai lindi në vitin 2020. /Telegrafi/