LAJMI I FUNDIT:

Nga Sullivan te Shevchenko: Formacioni i dobët i Chelseat me blerjet në epokën e Roman Abramovich (Foto)

Nga Sullivan te Shevchenko: Formacioni i dobët i Chelseat me blerjet në epokën e Roman Abramovich (Foto)

Chelsea ka shpenzuar shumë edhe këtë verë, edhe pse ka bërë vetëm dy blerje.

Që nga ardhja e presidentit Roman Abramovich në 2003, Blutë kanë nënshkruar me 111 lojtarë duke shpenzuar 1.19 bilionë funte.

Çmenduri, konfirmohet numri i tifozëve në ndeshjen Real Madrid-Chelsea (Foto)
Lexo po ashtu Çmenduri, konfirmohet numri i tifozëve në ndeshjen Real Madrid-Chelsea (Foto)

Me ardhjen e lojtarëve cilësor londinezët kanë fituar shumë tituj dhe në aspektin financiar, por në këtë mes ka edhe dështime.


Më poshtë keni formacionin e kombinuar  të Chelseat me blerjet e dështuara në epokën e Roman Abramovich. /Telegrafi/

Portier: Neil Sullivan

0924143-e1470050992242

Nga: Spurs

Vlera: Transferim i lirë

Nga trajneri: : Claudio Ranieri

: 2003

Aktualisht: I pensionuar

Mbrojtës i djathtë: Jose Bosingwa

2103307

Nga: Porto

Vlera: 17.43 milionë funte

Nga trajneri: : Luis Felipe Scolari

: 2008

Aktualisht: Trabzonspor

Qendër mbrojtës: Tal Ben Haim

reu_414534

Nga: Bolton

Vlera: Transferim i lirë

Nga trajneri: : Jose Mourinho

: 2007

Aktualisht: Maccabi Tel Aviv

Qendër mbrojtës: Papy Djilobodji

djilobod

Nga: Nantes

Vlera: 2.98 milionë funte

Nga trajneri: : Jose Mourinho

: 2015

Aktualisht: Chelsea

Mbrojtës i majtë: Asier Del Horno

reu_093719

Nga: Athletic Bilbao

Vlera: 10.20 milionë euro

Nga trajneri: : Jose Mourinho

: 2005

Aktualisht: I pensionuar

Sulmues i djathtë: Shaun Wright-Phillips

1294760-e1470052278651

Nga: Manchester City

Vlera: 26.78 milionë euro

Nga trajneri: : Jose Mourinho

: 2005

Aktualisht: New York Red Bulls

Mesfushor qendror: Steve Sidwell

reu_440224

Nga: Reading

Vlera: Transferim i lirë

Nga trajneri: Jose Mourinho

Në: 2007

Aktualisht: Brighton & Hove Albion

Mesfushor qendror: Juan Sebastian Veron

0752914-e1470051421288

Nga: Manchester United

Vlera: 18.28 milionë funte

Nga trajneri: Claudio Ranieri

: 2003

Aktualisht: I pensionuar

Sulmues i majtë: Marko Marin

reu_1728894

Nga: Werder Bremen

Vlera: 6.80 milionë funte

Nga trajneri: Roberto Di Matteo

: 2012

Aktualisht: Chelsea

Sulmues: Adrian Mutu

042485sp

Nga: Parma

Vlera: 16.15 milionë funte

Nga trajneri: Claudio Ranieri

: 2003

Aktualisht: I pensionuar

Sulmues: Andriy Shevchenko

reu_185919

Nga: Milan

Vlera: 36.81 milionë funte

Dëshirë: Roman Abramovich

: 2006

Aktualisht: I pensionuar

Formacioni i plotë:

ChelseaWorstXI

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori