LAJMI I FUNDIT:

Çmenduri, konfirmohet numri i tifozëve në ndeshjen Real Madrid-Chelsea (Foto)

Çmenduri, konfirmohet numri i tifozëve në ndeshjen Real Madrid-Chelsea (Foto)

Real Madridi fitoi me rezultat 3-2 ndaj Chelsat.

Reklama

Ky takim ishte i karakterit miqësor dhe u luajt në kuadër të International Champions Cup, në stadiumin ‘The Big House’.

Reagimi i Ibras pas vrapimit fantastik te Rashford (Foto/Video)
Lexo po ashtu Reagimi i Ibras pas vrapimit fantastik te Rashford (Foto/Video)

Tashmë është konfirmuar edhe numri i tifozëve të pranishëm në stadium dhe është 105,826.

Coo_fe-WIAArz9e

Por, ky nuk është rekord në një ndeshje futbolli në SHBA, pasi rekordi i takon takimit të dy viteve më parë mes Manchester United – Real Madrid, ku ishin të pranishëm 109,318.  /Telegrafi/

Të gjithë sytë nga Mou në stërvitje, ndërsa Ibra? (Foto)
Lexo po ashtu Të gjithë sytë nga Mou në stërvitje, ndërsa Ibra? (Foto)

Coo602GXYAA0x8N

Coo5C5jWcAAczYc

Në trend Sport

Më shumë
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Premier League
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Kalo në kategori