LAJMI I FUNDIT:

Nga shpërthimi i një zjarri në një kishë në Egjipt, humbin jetën 41 persona dhe lëndohen 55 tjerë

Nga shpërthimi i një zjarri në një kishë në Egjipt, humbin jetën 41 persona dhe lëndohen 55 tjerë

Ministri egjiptian i Shëndetësisë, ka njoftuar se disa persona kanë humbur jetën nga një zjarr që shpërtheu brenda një kishe në qytetin e Gizës në afërsi të Kajros.

Reklama

Edhe nga kisha kanë cituar ministrin e Shëndetësisë, duke theksuar se 41 persona kanë humbur jetën dhe 55 tjerë janë lënduar nga zjarri brenda kishës, në kohën kur po mbahej mesha në Abu Sifin, transmeton Telegrafi.

Dy burime brenda policisë në Egjipt, kanë bërë të ditur për agjencinë Reuters se një lidhje e shkurtër shkaktoi zjarrin brenda kishës që ishin 5 mijë besimtarë.

Mbi 15 kamionë të zjarrfikësve i janë përgjigjur telefonatës për zjarr, si dhe shumë autoambulanca janë parë duke shkuar drejt vendit të ngjarjes.

Në anën tjetër, presidenti i vendit Abdel Fattah el-Sisi, ka folur në telefon me kreun e kishës – Tawadros II të cilit i shprehu ngushëllime. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Kalo në kategori