LAJMI I FUNDIT:

Nga mrekullia e Maicon ndaj Juventusit tek çmenduritë e Pogbas, Ibras, Higuainit dhe Osvaldos, këta janë golat e dekadës në Serie A

Nga mrekullia e Maicon ndaj Juventusit tek çmenduritë e Pogbas, Ibras, Higuainit dhe Osvaldos, këta janë golat e dekadës në Serie A

Serie A është ngritur shumë në dekadën e fundit pas një rënie të madhe.

Kampionati italian është bërë shumë interesant, ku nuk mungojnë edhe transferimet e lojtarëve të mëdhenj.


Rastet më të mira janë tek transferimet e lojtarëve si Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku, Franck Ribery apo rikthimi i Zlatan Ibrahimovic.

Në këtë kohë kur futbolli është paralizuar nga pandemia Covid-19, Serie A ka menduar për tifozët e saj.

Kanali zyrtar i Serie A në YouTube ka sjell golat më të mirë të dekadës në shënuar në elitën e futbollit italian.

Në një video të përmbledhur, shihen golat e shënuar nga yje të mëdha ndër vite si Andrea Pirlo, Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba, Maicon, Gonzalo Higuain, Juan Cuadrado apo Pablo Osvaldo.

Në këtë kohë kur jeni duke qëndruar të izoluar në shtëpi, shijoni golat më të bukur të dekadës në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Liga e Kampionëve
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Kalo në kategori