LAJMI I FUNDIT:

Nga lloçi i famshëm tek një stadium modern dhe magjik – Batatina, Idrizi dhe Emini flasin për rikthimin në “Zahir Pajaziti”


Klubi nga Podujeva, Llapi është gati të rikthehet në stadiumin e rinovuar plotësisht tashmë “Zahir Pajaziti” pas tetë muajve larg tij, si dhe me një pamje krejtësisht moderne nga ajo që ishim mësuar tashmë ta shohim, me lloç dhe kushte thuajse të mjerueshme.

Reklama

Llapi e nisi edicionin 2021/22 larg shtëpisë së tyre, stadiumit “Zahiri Pajaziti”, duke zhvilluar ndeshjet herë në Merdar dhe herë në stadiume tjera.

Por, pas tetë muajve punë intensive, llapjanët rikthehen në ‘folenë’ e përhershme.

Tani në një stadium të ri, shumë modern dhe të kompletuar, ekipi i Tahir Batatinës është gati ta nis sezonin pranveror në terrenin e ri, me bari natyral.

“Zahiri Pajaziti” njihej për terrenin me baltë që pushtonte ballinat e mediave, por tani ka marrë pamje të magjishme dhe nuk do t’i ndahen lajmet pozitive.

Për mundimet, sfidat dhe gjithçka tjetër gjatë dekadave, por në veçanti viteve të fundit në Superligë, kanë folur për Telegrafin trajneri Tahir Batatina dhe kapitenët Bujar Idrizi dhe Benjamin Emini.

Trajneri si dhe kapitenët e “Legjendave” kanë folur edhe për Kupën e Kosovës dhe garën për titull kampion në BKT Superligën e Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Kalo në kategori