Liga Premier përmban në vete shumë mistere për lojtarët që vijnë nga ligat e tjera.

Reklama

Shumë lojtarë që kanë shkëlqyer në kampionatet e tjera evropiane, kur janë transferuar në Angli, kanë dështuar.

Vetëm Cristiano Ronaldo dhe Thierry Henry kanë arritur të lënë gjurmë të pashlyeshme me rekordet e tyre, ndërsa të tjerë kanë kaluar në formë mesatare.

Manchester United v Aston Villa - Premier League

Janë 18 lojtarë që kishin kaluar nga një ligë tjetër në atë Premier mirëpo kishin dështuar të tregonin cilësitë e tyre:

18) Juan Cuadrado – nga Fiorentina te Chelsea

FBL-ENG-PR-CHELSEA-BURNLEY

17) Stefan Savic – nga Atletico Madridi te Manchester City

Manchester City v Swansea City - Premier League

16) Davor Suker – nga Real Madridi te Arsenali

Davor Suker

15) George Weah – nga Milani te Chelsea

George Weah

14) Fernando Morientes – nga Real Madridi te Liverpooli

Liverpool v Middlesbrough

13) Ricardo Quaresma – nga Interi te Chelsea

Chelsea's Portugese player Ricardo Quare

12) Maicon – nga Interi te Manchester City

FBL-EUR-C1-MAN CITY-REAL MADRID

11) Gonzalo Higuain – nga Juventusi te Chelsea

Chelsea v Sheffield Wednesday - FA Cup Fourth Round

10) Deco – nga Barcelona te Chelsea

Chelsea's Portuguese footballer Deco att

9) Gerard Pique – nga Barcelona te Manchester United

Manchester United v Wigan Athletic

8) Diego Forlan – nga Atletico Madridi te Manchester United

Manchester United v Celtic

7) Jerome Boateng – nga Hamburg SV te Manchester City

Aris Saloniki v Manchester City - UEFA Europa League

6) Bastian Schweinsteiger – nga Bayern Munich te Manchester United

FBL-ENG-FACUP-MAN UTD-WIGAN

5) Juan Sebastian Veron – nga Lazio te Manchester United, kishte dështuar edhe te Chelsea dhe më pas kishte kaluar te Estudiantes

Juan Sebastian Veron of Chelsea

4) Robinho – nga Real Madridi te Manchester City

Everton v Manchester City - Premier League

3) Angel Di Maria – nga Real Madridi te Manchester United

Manchester United v Arsenal - FA Cup Quarter Final

2) Radamel Falcao – nga Monaco te Manchester United, kishte dështuar edhe te Chelsea dhe më pas ishte rikthyer te Monaco

Manchester United v Stoke City - Premier League

1) Andriy Shevchenko – nga Milani te Chelsea. /Telegrafi/

Sunderland v Chelsea - Premier League