LAJMI I FUNDIT:

Nga De Bruyne te De Gea dhe Salah – Zbulohet lista me lojtarin më të paguar të secilës skuadër në Ligën Premier 

Nga De Bruyne te De Gea dhe Salah – Zbulohet lista me lojtarin më të paguar të secilës skuadër në Ligën Premier 

Liga Premier përmban disa nga klubet më të pasura në botë, dhe për këtë arsye disa nga lojtarët e tyre janë nga ta më të paguarit në botë.

Reklama

Paratë e të ardhurave që sjell Liga Premier nga rrugë të ndryshme në treg dhe në TV është një tregues se sa mirë duhet të jenë të paguar lojtarët.

Nga 55,000 funte deri në 400,000 funte janë pagat të cilët fitojnë lojtarët më të paguar te secila skuadër e Ligës Premier.

Faqja sportive Sportbible ka publikuar listën me lojtarin më të paguar në çdo klub, ku nuk mungojnë emra yjesh.

Kevin de Bruyne, David de Gea, Mohamed Salah, Harry Kane dhe Gabriel Jesus janë disa nga lojtarët që paguhen më mirë në Ligën Premier dhe lider të vitimeve të skuadrat e tyre.

Arsenal – Gabriel Jesus (296,486 mijë euro në javë)

Aston Villa – Lucas Digne (179,010 mijë euro në javë)

Bournemouth – Jefferson Lerma (61,534 mijë euro në javë)

Brentford – Ben Mee (61,534 mijë euro në javë)

Brighton – Adam Lallana (100,693 euro në javë)

Chelsea – Raheem Sterling (363,615 mijë euro në javë)

Crystal Palace – Wilfried Zaha (145,446 mijë euro në javë)

Everton – Abdoulaye Doucoure, Alex Iwobi & Yerry Mina (134,257 mijë euro në javë)

Fulham – Bernd Leno (111,881 mijë euro në javë)

Leeds United – Rodrigo (111,881 mijë euro në javë)

Leicester City – Jamie Vardy (156,634 mijë euro në javë)

Liverpool – Mohamed Salah (391,585 mijë euro në javë)

Manchester City – Kevin De Bruyne (447,526 mijë euro në javë)

Manchester United – David De Gea (419,555 mijë euro në javë)

Newcastle United – Alexander Isak & Bruno Guimaraes (134,257 mijë euro në javë)

Nottingham Forest – Dean Henderson (111,881 mijë euro në javë)

Southampton – James Ward-Prowse (111,881 mijë euro në javë)

Tottenham Hotspur – Harry Kane (223,763 mijë euro në javë)

West Ham United – Lucas Paqueta (167,822 mijë euro në javë)

Wolves – Raul Jimenez & Joao Moutinho (111,881 mijë euro në javë)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori