LAJMI I FUNDIT:

Nga Casillas te Falcao: Porto e frikshme sikur mos të shiste yjet (Foto)

Nga Casillas te Falcao: Porto e frikshme sikur mos të shiste yjet (Foto)

Porto është një nga skuadrat më të mëdha në histori të futbollit evropian.

Reklama

Portugezët gjatë historisë kanë fituar dy herë Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës, po ashtu edhe Supënkupën e Evropës një herë.

Sikur Benfica mos të shiste yjet në vitet e fundit do të ishte konkurrent serioz për të fituar LK-në (Foto)
Lexo po ashtu Sikur Benfica mos të shiste yjet në vitet e fundit do të ishte konkurrent serioz për të fituar LK-në (Foto)

Kampionatin e ka fituar 27 herë, ndërsa herën e fundit ishte në 2012/13.

Në vitet Porto ka pasur lojtarë si Falcao, James Rodriguez dhe Hulk.

Por, edhe një mbrojte fantastike me emra si Alex Sandro, Felipe, Nicolas Otamendi dhe Danilo, ndërsa më poshtë keni formacionin e plotë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Kalo në kategori