0Shares

Neymar ka thënë se nuk vlen 222 milionë euro, shuma që u pagua nga Paris Saint-Germain për ta blerë brazilianin. 

Braziliani është blerja më e shtrenjtë në histori të futbollit, kur kaloi nga Barcelona drejt Ligue 1.

Neymar ka shkëlqyer në kampionatin francez.

Neymar i PSG (Getty Images)

“Unë nuk jam krenar për çmimin e transferimit, as për faktin se unë jam lojtari më i shtrenjtë ndonjëherë”.

“Janë vetëm para dhe asgjë tjetër. Nuk mund të ndihmoj. Personalisht, unë do të kisha paguar më pak për veten time”.

“Gjithmonë kam dashur të jem i veçantë, ky ishte qëllimi im”.

Neymar (Getty Images)

“Unë me të vërtetë punova dhe sakrifikoja çdo ditë të jetës sime për t’u bërë një profesionist në një ditë, ishte ëndrra e vetme që kam pasur ndonjëherë.

“Jam krenar që e kam arritur qëllimin tim të fëmijërisë”, ka thënë Neymar. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)