LAJMI I FUNDIT:

Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka

Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka
Hazard, Neymar, Ibrahimovic (Foto: AS.com)

Neymar, lojtari më i shtrenjtë në histori, gjithashtu kryeson listën e futbollistëve me tarifat më të larta nga të gjitha transferimet e tij të deritashme.

Spanja spanjolle AS ka publikuar një listë, duke shtuar tarifat e transferimit të secilit lojtar për çdo lëvizje karriere që ata kanë bërë, për të sjellë një total të përgjithshëm.

Dhe nuk është çudi që Neymar, duke qenë subjekt i dy transferimeve të mëdha, kryeson listën me 310 milionë euro – duke mposhtur Cristiano Ronaldo me 230 milionë euro nga transferimet e tij në Manchester United, Real Madrid dhe Juventus.

Atletico Madridi ka fituar më shumë se çdo klub në botë nga shitjet në dekadën e fundit - lë pas klube si Benfica, Real Madridi dhe Liverpooli
Lexo po ashtu Atletico Madridi ka fituar më shumë se çdo klub në botë nga shitjet në dekadën e fundit - lë pas klube si Benfica, Real Madridi dhe Liverpooli

Pas kësaj dyshe vijnë lojtarë tjerë që kanë kushtuar shumë nga transferimet e tyre si Angel Di Maria dhe Alvaro Morata.

Zlatan Ibrahimovic gjendet në vendin e pestë me 169 milionë euro të grumbulluara nga transferimet e tij, ndërsa Philippe Coutinho (161 milionë euro), Gonzalo Higuain (159 milionë euro) James Rodriguez (140 milionë euro), Ousmane Dembele Romelu Lukaku (138 milionë euro) kompletojnë dhjetëshen.

Klubet e La Ligas 'mbretër' të shpenzimeve në Evropë këtë verë - Real Madridi i pari, Bayerni i pesti, Interi i dhjeti
Lexo po ashtu Klubet e La Ligas 'mbretër' të shpenzimeve në Evropë këtë verë - Real Madridi i pari, Bayerni i pesti, Interi i dhjeti

Eden Hazard dhe Kylian Mbappe ndajnë vendin e 11-të me 135 milionë euro, ndërsa Nicolas Anelka, i cili ka pasur mbi dhjetë transferime gjendet i 13-tio me 127 milionë euro së bashku me talentin e ri të Atletico Madridit, Joao Felix.

Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Tottenhamit, Paulinho zë vendin e fundit, pasi ka grumbulluar 126 milionë euro në transferimet e tij gjatë viteve.

1.Neymar – 310 milionë euro

Klubet: Santos, Barcelona, ​​PSG

2.Cristiano Ronaldo – 230 milionë euro

Klubet: Sporting Lisbon, Manchester United, Real Madrid, Juventus

3.Alvaro Morata – 179 milionë euro

Klubet: Real Madrid, Juventus, Real Madrid, Chelsea, Atletico Madrid

=Angel Di Maria – 179 milionë euro

Klubet: Rosario Central, Benfica, Real Madrid, Manchester United, PSG

5.Zlatan Ibrahimovic – 169 milionë euro

Klubet: Malmo, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, ​​AC Milan, PSG, Manchester United, LA Galaxy

6.Philippe Coutinho – 161 milionë euro

Klubet: Inter, Liverpool, Barcelona

7.Gonzalo Higuain – 159 milionë euro

Klubet: River Plate, Real Madrid, Napoli, Juventus

8.James Rodriguez – 140 milionë euro

Klubet: Envigado, Banfield, Porto, Monaco, Real Madrid

9.Ousmane Dembele – 140 milionë euro

Klubet: Rennes, Borussia Dortmund, Barcelona

10.Romelu Lukaku – 138 milionë euro

Klubet: Anderlecht, Chelsea, Everton, Manchester United

11.Eden Hazard – 135 milionë euro

Klubet: Lille, Chelsea, Real Madrid

=Kylian Mbappe – 135 milionë euro

Klubi: Monaco, PSG

13.Nicolas Anelka – 127 milionë euro

Klubi: PSG, Arsenal, Real Madrid, PSG, Manchester City, Fenerbahce, Bolton, Chelsea, Shanghai Shenhua, West Brom, Mumbai City

=Joao Felix – 127 milionë euro

Klubet: Benfica, Atletico Madrid

15.Paulinho – 126 milionë euro

Klubet: Vilnius, Lodz, Pao de Acucar, Bragantino, Corinthians, Tottenham, Guangzhou Evergrande, Barcelona, ​​Guangzhou Evergrande

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori