LAJMI I FUNDIT:

Newcastle rivalizon Arsenalin për sensacionin e Shakhtarit

Newcastle rivalizon Arsenalin për sensacionin e Shakhtarit

Newcastle thuhet se po përgatit një ofertë prej 55 milionë euro për anësorin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk, pasi të hapet afati i transferimeve në janar.

Reklama

Reprezentuesi ukrainas është shfaqur si një nga të rinjtë më të kërkuar në futbollin botëror dhe është krahasuar me superyllin e PSG–së, Neymar në muajt e fundit pas rritjes së tij të vazhdueshme.

Performanca e tij e ndeshjes në fitoren mbresëlënëse të Shakhtarit ndaj Real Madridit në Bernabeu sezonin e kaluar e pa atë të marrë duartrokitje të vazhdueshme nga mbështetja në shtëpi, duke e ngritur më tej aksionet e tij.

Newcastle are reportedly lining up a £50million bid to sign Mykhaylo Mudryk in January

Dhe tani janë Magpies ata që janë gati të bëjnë lëvizjen e parë në vitin e parë, pasi ata kërkojnë të largojnë konkurrencën nga Arsenali, sipas The I.

Mudryk ishte shumë i lidhur me një transferim 30 milionë euro te Gunners gjatë merkatos së verës, ndërsa Evertoni gjithashtu thuhet se dështoi në ndjekjen e 21-vjeçarit.

The 21-year-old has emerged as one of the most sought-after youngsters in football

Anësori mbeti në Shakhtari dhe luajti gjatë fitores së tyre të paharrueshme 4-1 në Ligën e Kampionëve ndaj RB Leipzig në fillim të këtij muaji.

Mudryk shënoi dhe shtoi dy asistime teksa skuadra ukrainase shkaktoi një përmbysje në Ligën e Kampionëve në ndeshjen e tyre të parë në grup. /Telegrafi/