LAJMI I FUNDIT:

Nëse Zidane largohet, Real Madridi ka dy opsione gati – Pochettino kryeson, Raul alternativë

Nëse Zidane largohet, Real Madridi ka dy opsione gati – Pochettino kryeson, Raul alternativë

Real Madridin nuk po kalon momente të mira dhe shumë njerëz rreth klubit pyesin sa a është Zinedine Zidane njeriu i duhur për këtë punë.

Humbja e ekipit në Kiev të martën në mbrëmje ishte e pesta në vetëm 16 ndeshje, gjë që e ka tronditur ambientin madrilen.


Shkarkimi i Zidanes është gjëja e fundit që e mendojnë në klub, pasi edhe tifozët e mbështesin tej mase.

Por presidenti i klubit Florentino Perez, tashmë ka dy emra, nëse ndodh që Zidane do të largohet.

Mauricio Pochettino dhe Raul, trajneri aktual i Castilla, janë në krye të listës .

Pochettino është parë ndoshta si kandidati ideal, pasi ai kurrë nuk e ka fshehur dëshirën e tij për të menaxhuar Real Madridin një ditë.

Deri më tani nuk ka asnjë kontakt midis Pochettinos dhe Real Madridit, megjithatë, kjo do të thotë shumë pak, duke pasur parasysh që të dy palët njohin njëri-tjetrin.

Opsioni tjetër është legjenda e klubit Raul Gonzalez, por duket se Los Blancos nuk duan që ai të marrë përsipër kaq shpejt ekipin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori