LAJMI I FUNDIT:

Nëntëvjeçarja në SHBA i mbijeton sulmit të leopardit

Nëntëvjeçarja në SHBA i mbijeton sulmit të leopardit

Një vajzë 9-vjeçare i mbijetoi një sulmi me leopard derisa po endej në një shteg me dy miq derisa po bënin kamping në shtetin veriperëndimor të Washingtonit.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, ngjarja ndodhi të shtunën në mëngjes pranë Fruitland Washington. Vajza luftoi me të derisa miqtë e saj vrapuan për të shpëtuar.

Të rriturit nxituan për ta ndihmuar derisa e gjetën 9-vjeçaren të mbuluar me gjak.

Siç bëhet e ditur ajo u transportua shpejt me helikopter në një spital, ku po shërohet pas operacionit për plagë të shumta në kokë dhe në pjesën e sipërme të trupit. Të tjerët e gjetën leopardin e ri mashkull dhe e vranë atë.

Zëdhënësja e Fish and Wildlife, Staci Lehman thotë se sulmet me leopard janë të rralla, derisa ishin vetëm dy viktima në shekullin e fundit në shtetin Washington.

“Në këtë rast, kjo vajzë e vogël nuk bëri asgjë të keqe”, tha ajo. “Kjo ndodhi kaq shpejt, dhe ajo nuk mund kishte bërë asgjë për ta parandaluar”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Prigozhin shanë dhe kritikon miqtë e Vladimir Putinit pas sulmeve me dron në Moskë

Prigozhin shanë dhe kritikon miqtë e Vladimir Putinit pas sulmeve me dron në Moskë

Evropa
Një tjetër sulm me dron në Rusi, kësaj radhe cak ishte një rafineri e naftës

Një tjetër sulm me dron në Rusi, kësaj radhe cak ishte një rafineri e naftës

Botë
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Azia
Një aeroplan luftarak kinez iu afrua rrezikshëm një aeroplani amerikan, Pentagoni publikoi videon

Një aeroplan luftarak kinez iu afrua rrezikshëm një aeroplani amerikan, Pentagoni publikoi videon

Azia
Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Evropa
Kalo në kategori