LAJMI I FUNDIT:

Washington

240 Artikuj

Polici qëllon për vdekje afro-amerikanin 17-vjeç në Washington, kamera e vendosur në uniformë filmoi gjithçka

Polici qëllon për vdekje afro-amerikanin 17-vjeç në Washington, kamera e vendosur në uniformë filmoi gjithçka

Amerika
Konjufca në Washington takohet me zyrtarë të lartë të shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën

Konjufca në Washington takohet me zyrtarë të lartë të shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën

Kosovë
Shtetet e Bashkuara planifikojnë që tanket Abrams, t’ia dorëzojnë Ukrainës deri në vjeshtë

Shtetet e Bashkuara planifikojnë që tanket Abrams, t’ia dorëzojnë Ukrainës deri në vjeshtë

Evropa
Katër nëna beqare në SHBA, blejnë një shtëpi që e shndërrojnë në shtëpinë e ëndrrave për fëmijët e tyre

Katër nëna beqare në SHBA, blejnë një shtëpi që e shndërrojnë në shtëpinë e ëndrrave për fëmijët e tyre

Interesante
Hoti: Kur bashkëpunonim me partnerët na vinin njohjet direkt nga Shtëpia e Bardhë

Hoti: Kur bashkëpunonim me partnerët na vinin njohjet direkt nga Shtëpia e Bardhë

Kosovë
Dy presidentët në Shtëpinë e Bardhë – Zelensky i dhuron Bidenit medaljen e një ushtari ukrainas

Dy presidentët në Shtëpinë e Bardhë – Zelensky i dhuron Bidenit medaljen e një ushtari ukrainas

Nga Bota
Krasniqi në Washingtoni: Miqësia dhe aleanca me SHBA-në është e shenjtë

Krasniqi në Washingtoni: Miqësia dhe aleanca me SHBA-në është e shenjtë

Kosovë
Një valë e re dezinformimi pritet në prag të zgjedhjeve në SHBA

Një valë e re dezinformimi pritet në prag të zgjedhjeve në SHBA

Amerika
Lideri opozitar, Memli Krasniqi pritet të nis një vizitë zyrtare në Washington e Bruksel

Lideri opozitar, Memli Krasniqi pritet të nis një vizitë zyrtare në Washington e Bruksel

Kosovë
Një burrë hodhi një bombë në një makinë, gjatë një funerali në Washington – qëlloi me armë derisa po ndiqej nga policia

Një burrë hodhi një bombë në një makinë, gjatë një funerali në Washington – qëlloi me armë derisa po ndiqej nga policia

Amerika
Të shtëna në Uashington: Dy të vrarë dhe katër të plagosur

Të shtëna në Uashington: Dy të vrarë dhe katër të plagosur

Amerika
Molliqaj për Osmanin dhe Kurtin: Dikur i minimizonin takimet në ShBA tash shpërthyen nga gëzimi

Molliqaj për Osmanin dhe Kurtin: Dikur i minimizonin takimet në ShBA tash shpërthyen nga gëzimi

Kosovë
Hovenier: Takimi i Osmanit dhe Kurtit në Washington, është një tjetër reflektim i partneritetit të qëndrueshëm mes dyja shteteve

Hovenier: Takimi i Osmanit dhe Kurtit në Washington, është një tjetër reflektim i partneritetit të qëndrueshëm mes dyja shteteve

Kosovë
Blinken: SHBA mbështet integrimin euroatlantik të Kosovës, dhe dialogun e lehtësuar nga BE

Blinken: SHBA mbështet integrimin euroatlantik të Kosovës, dhe dialogun e lehtësuar nga BE

Kosovë
Një adoleshent i vdekur dhe tre të tjerë të plagosur, pas të shtënave në mes të një ngjarje në një rrugë të Washington, DC

Një adoleshent i vdekur dhe tre të tjerë të plagosur, pas të shtënave në mes të një ngjarje në një rrugë të Washington, DC

Amerika
Nëntëvjeçarja në SHBA i mbijeton sulmit të leopardit

Nëntëvjeçarja në SHBA i mbijeton sulmit të leopardit

Amerika
Gruaja amerikane vrapon me shpejtësi për ta shpëtuar vogëlushen nga ariu që endej në oborrin e tyre

Gruaja amerikane vrapon me shpejtësi për ta shpëtuar vogëlushen nga ariu që endej në oborrin e tyre

Interesante
Osmani merr pjesë në darkën e organizuar nga Pelosi

Osmani merr pjesë në darkën e organizuar nga Pelosi

Kosovë
Tesla që po lëvizte në mënyrë automatike duket se u përplas me aeroplanin privat 3.5 milionë dollarësh

Tesla që po lëvizte në mënyrë automatike duket se u përplas me aeroplanin privat 3.5 milionë dollarësh

Auto Lajme
Hoti: Projektet e Marrëveshjes së Washingtonit nuk mund të anulohen, shtyrja e tubacionit të gazit amerikan ishte gabim

Hoti: Projektet e Marrëveshjes së Washingtonit nuk mund të anulohen, shtyrja e tubacionit të gazit amerikan ishte gabim

Të Tjera
E godet gruan me tërë forcën në kokë me shkop bejsbolli, sulmuesi kapet nga policia e Washingtonit – kamerat e sigurisë filmuan momentin kritik

E godet gruan me tërë forcën në kokë me shkop bejsbolli, sulmuesi kapet nga policia e Washingtonit – kamerat e sigurisë filmuan momentin kritik

Amerika
Nëna amerikane dërgoi foshnjën e vdekur të mjeku duke u shtirur kinse është gjallë – i bëri makijazh për t’ia mbuluar mavijosjet

Nëna amerikane dërgoi foshnjën e vdekur të mjeku duke u shtirur kinse është gjallë – i bëri makijazh për t’ia mbuluar mavijosjet

Amerika
Dëbimi i 27 diplomatëve rusë nga SHBA-ja, pritet të largohen gjatë muajit janar

Dëbimi i 27 diplomatëve rusë nga SHBA-ja, pritet të largohen gjatë muajit janar

Amerika
Donald Trump në krizë financiare? Shet hotelin në Washington për 375 milionë dollarë

Donald Trump në krizë financiare? Shet hotelin në Washington për 375 milionë dollarë

Amerika