LAJMI I FUNDIT:

Në katër episode në Netflix, Tarantino do të shfaqë një version të zgjeruar të “The Hateful Eight”

Në katër episode në Netflix, Tarantino do të shfaqë një version të zgjeruar të “The Hateful Eight”

Gjersa shumëkush po e pret me padurim filmin e ri “One Upon a Time In Hollywood”, regjisori i famshëm, Quentin Tarantino, së shpejti do të sjell versionin aktual të zgjatur të filmit “The Hateful Eight” për platformën Netflix.

Reklama

Dramën misterioze-kriminalistike, e cila ka marrë komente pozitive, gjithashtu do të shfaqet në shërbimin popullor si një mini-seri përmes katër episodeve 50 minutëshe.

Ndërsa shumë tifozë dhe kritikë të filmit nuk e kuptojnë pse regjisori ka vendosur në këtë mënyrë për të paraqitur një shfaqje që e kishte prezantuar tre vjet më parë, Tarantino nuk sheh asgjë të keqe.

” Netflix më pyeti nëse isha shumë i kënaqur me xhirimet dhe nëse dëshiroj q të shfaq në ekranet televizive filmin në tre ose katër episode, varësisht sasisë së materialit. Versioni i zgjeruar ka rreth 25 minuta përmbajtje të re dhe skena të tjera që nuk janë treguar film”, shpjegoi regjisori.

Formati episodik, i shtuar nga Netflix, ndihmon Tarantino të shfaqë situata të ndryshme nga perspektiva e karaktereve të ndryshme.

Netflix ka bërë më parë projekte të ngjashme të tilla, si “Black Mirror: Bandersnatch” ose “You vs. Wild”.

Ndryshe, “The Hateful Eight” tregon rrëfimin e një ushtari të pas Luftës Civile dhe ndjek aventurat e Marquis Warren, në rolin e Samuel L. Jacksonit, i cili ishte bllokuar në stuhi dëbore në një qytet të vogël në Colorados. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Kalo në kategori