LAJMI I FUNDIT:

Ndodhen në vendin e fundit pas shtatë xhirove, Batatina thotë se do të rikthehen fuqishëm

Ndodhen në vendin e fundit pas shtatë xhirove, Batatina thotë se do të rikthehen fuqishëm

Llapi është skuadra që ka befasuar më së shumti këtë fillim edicion në BKT Superligë, por për të keq.

Reklama

Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina në shtatë xhirot e para ende nuk e ka shijuar fitoren, duke marrë tri barazime e katër disfata.

Pa marrë parasysh kësaj nisme të dobët, trajneri Tahir Batatina ka premtuar se do të rikthehen fuqishëm tek rezultatet pozitive.

Tekniku llapjan ka shkruar në faqen zyrtare se kanë një super skuadër dhe se në fund do ta fitojnë luftën.

“Sfidat që na përcjellin rrugës na bëjnë më të fortë. Ne do të rikthehemi edhe më fuqishëm sepse jemi një super skuadër dhe një familje e bashkuar në krah me njëri-tjetrin”.

“Dorëzimin nuk e njohim, betejat i zhvillojmë dhe luftën në fund do ta fitojmë. Në fund fitojnë ata që durojnë”, shkroi Batatina.

Në kuadër të xhiros së tetë në Superligë, Llapi do të pres Dukagjinin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori