LAJMI I FUNDIT:

Ndeshja evropiane në Turqi është e mbushur me emocione – koreografi e bukur ku falënderojnë vendet që i ndihmuan pas tërmetit

Ndeshja evropiane në Turqi është e mbushur me emocione – koreografi e bukur ku falënderojnë vendet që i ndihmuan pas tërmetit

Tifozët e Trabzonsporit turk kanë bërë një koreografi fantastike para ndeshjes kundër Baselit në Ligën e Konferencës kushtuar tërmetit shkatërrues që goditi së fundmi këtë vend dhe Sirinë.

Reklama

Mediat turke më herët kishin bërë të ditur se tifozët e të gjitha klubeve më të mëdha në Turqi po e ndjekin ndeshjen e sotme së bashku dhe mbështesin Trabzonsporin, por ajo që me siguri do të bëjë xhiron e botës është koreografia që kanë bërë dhe me të cilën kanë falënderuar për ndihmën nga e gjithë bota.

Në qendër të koreografisë është një shpëtimtar, me një foshnjë në duar dhe me mesazhin “faleminderit”, në përkrenare janë pikturuar flamujt e vendeve që ndihmuan Turqinë pas tërmetit.

Gjithashtu, shihet edhe një qen, si një nga simbolet e kërkimit të njerëzve që kanë mbetur nën gërmadha.

“Së bashku do të qëndrojmë, së bashku do të shërohemi”, thuhet në njoftimin zyrtar të Trabzonspor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori