LAJMI I FUNDIT:

National Geographic cilëson Kosovën si një ndër vendet me bukuritë më të rralla natyrore në rajon (Foto)

National Geographic cilëson Kosovën si një ndër vendet me bukuritë më të rralla natyrore në rajon (Foto)

National Geographic këto ditë ka realizuar një reportazh kushtuar bukurive natyrore të Kosovës, Bullgarisë dhe Maqedonisë, ku shpalosen në detaje bukuritë e maleve të pashkelura, tradita e pasur kulturore si dhe historia interesante gjeopolitike e vendit.

Reklama

Kjo treshe është shndërruar si një lidhje e aventurave sportive në pjesën juglindore të Evropës, transmeton Telegrafi.

Por është interesant fakti se si Kosova në reportazh cilësohet si një ndër vendet me bukuritë më të rralla natyrore në rajon, ku turistët këshillohen ta vizitojnë këtë vend që është i mbushur me befasi.

2

Gjatë eksplorimit të natyrës së Kosovës, ekipi i National Geographic kishte shëtitur nëpër pjesë të ndryshme të vendit me Uta Ibrahimin,  e cila jo rrallë herë shihet duke u ngjitur maleve dhe rrugës së re të hekurt të maleve të Pejës.

Ajo kishte shoqëruar ekipin e gazetarëve gjatë reportazhit, duke ua shpalosur pjesët më interesante të vendit, për të cilat tashmë kanë raportuar shumë media prestigjioze ndërkombëtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori