LAJMI I FUNDIT:

Napoli konsideron Carrascon nëse dështon shkëmbimi Politano-Llorente

Napoli konsideron Carrascon nëse dështon shkëmbimi Politano-Llorente

Napoli thuhet se do t’i drejtohet belgut Yannick Carrasco nëse ndërrimi i propozuar Matteo Politano-Fernando Llorente nuk materializohet.

Reklama

Klubi italian është në kërkim të një anësori tjetër sulmues, tani që ata janë rikthyer në një formacion 4-3-3 nën drejtimin e Gennaro Gattusos.

Zgjedhja e tyre e parë është Politano, i cili ka mbetur rezervistë te Interi nën urdhrat e Antonio Contes dhe gjatë javës së kaluar është propozuar një shkëmbim me sulmuesin veteran Llorente.

Interi dhe Napoli projektojnë shkëmbimin Politano-Llorente
Lexo po ashtu Interi dhe Napoli projektojnë shkëmbimin Politano-Llorente

Sipas mediumit italian Corriere della Sera, nëse ajo marrëveshje shkëmbimi nuk do të realizohet, Napoli e ka në mendje Carrascon si alternativë.

Ish-sulmuesi i Atletico Madridit ka qenë në Kinë për dy vitet e fundit, por dëshiron rikthimin në Evropë tash e sa kohë.

26-vjeçari shënoi 15 gola në 22 ndeshje në Superligën e Kinës gjatë sezonit 2019 për Dalian Yifang, të cilët trajnohen nga Rafa Benitez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Federata e Tenisit e Kosovës reagon pas gjestit të shëmtuar politik të Djokovicit në French Open

Federata e Tenisit e Kosovës reagon pas gjestit të shëmtuar politik të Djokovicit në French Open

Tenis
Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Serie A
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Busquets zbulon një mënyrë se si Interi mund ta ‘dëmtojë’ Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Busquets zbulon një mënyrë se si Interi mund ta ‘dëmtojë’ Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Raport i ri mjekësor për gjendjen shëndetësore të portierit Sergio Rico

Raport i ri mjekësor për gjendjen shëndetësore të portierit Sergio Rico

Ndërkombëtare
Real Madridi është gati për të mbyllur transferimin Joselu

Real Madridi është gati për të mbyllur transferimin Joselu

La Liga
Kalo në kategori