Napoli 2-4 Roma, nota e Hysajt dhe të tjerëve

Edin Dzeko (Getty Images)

Roma ka fituar ndaj Napolit me rezultat të thellë 2-4 në udhëtimin e tyre në vlefshëm për javën e 27-të të Serie A.

Giallorossët kanë marr një fitore të madhe ndaj Napolit, për të qëndruar në hap për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, ndërsa vendasit kanë lëshuar terren në garën për titull.

Golat në këtë takim u shënuan nga Lorenzo Insigne (6′) dhe Dries Mertens (90+) për Napolin, ndërsa për Romën shënuan Cengiz Under (7′), Edin Dzeko (26′, 73′) dhe Diego Perotti (79′).

Roma i shkakton humbje të rëndë Napolit në San Paolo (Video)
Lexo po ashtu Roma i shkakton humbje të rëndë Napolit në San Paolo (Video)

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte pikërisht shënuesi i dy golave, Dzeko, i cili u vlerësua me notë 9.3.

Dzeko shënoi dy gola të bukur (Getty Images)

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e Napolit, Pepe Reina, i cili u vlerësua me 5.3.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, i cili pati paraqitje jo të mirë duke u notuar me 5.7. /Telegrafi/

Napoli:

Te Napoli dështuan edhe Albiol dhe Koulibaly

Roma:

Paraqitje të lartë patën edhe Florenzi dhe Alisson

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes