Napoli dhe Interi u ndan me barazim pa gola në derbin e javës së nëntë në Serie A.

Vendasit ishin më të mirë në këtë takim duke rrezikuar disa herë me anë të Dries Mertens, Jose Calleon apo Lorenzo Insignes.

Kurse vendasit nuk treguan shumë, shansin më të mirë e kishte Borja Vallero.

Insigne dhe Skrinar gjatë një dueli. Foto: Getty Images

Lojtari i ndeshjes ishte padyshim Samir Handanovic, i cili me pritet e tij shpëtoi zikaltrit nga humbja.

Në këtë takim mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj luajti për 90 minuta dhe ishte një nga më të mirët në fushë.

Paraqitje të mirë për mysafirët bënë edhe: Antonio Candreva, Danilo D’Ambrosio dhe Matias Vecio.

Hysaj: Do bëj gjithçka për të ndalur Icardin Hysaj: Do bëj gjithçka për të ndalur Icardin

Më i dobëti ishte Mauro Icardi, i cili nuk tregoi asgjë. Kjo pasi ishte i mbuluar mirë nga mbrojtësit kundërshtar, por edhe bashkëlojtarët nuk i ofruar mundësi për të shënuar.

Në xhiron tjetër Napoli luan me Genoan, Interi me Sampdorian, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Napoli:

Inter: