LAJMI I FUNDIT:

Myrto Uzuni zbulon klauzolën e lirimit te Granada pas interesimit të klubeve nga Liga Premier dhe La Liga

Myrto Uzuni zbulon klauzolën e lirimit te Granada pas interesimit të klubeve nga Liga Premier dhe La Liga

Myrto Uzuni është duke kaluar një super formë me Granadan në La Liga 2, ku deri më tani ka shënuar 15 gola.

Reklama

Sulmuesi i kombëtares realizoi gol edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Villarreal B, me cilin mbetet lider në renditjen e golashënuesve në La Liga 2.

Në një intervistë për SuperSport, Uzuni sqaroi një detaj të rëndësishëm në kontratën e tij, ku ka të shkruar edhe klauzolën e lirimit.

“Edhe në afatin e janarit ka pasur interes nga Liga Premier dhe La Liga, por nuk dua të nxitohem dhe të bëj gabim”.

“Tani kam një klauzolë 14 milionë euro, ndërsa në La Liga shkon në 28 milionë euro”.

“Ka edhe shumë ndeshje, nuk jam i lumtur asnjëherë me veten. Ka kohë deri në verë, tani rinovova me Granadan”, ka thënë Uzuni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori