Chelsea dhe Arsenal i kanë ndarë pikët në javën e 24-të të Ligës Premier, pasi derbi londinez përfundoi 2-2.

Golat për The Blues i shënuan Jorginho (28’) dhe Cesar Azpilicueta (84’), ndërsa për The Gunners ishin Gabriel Martinelli (63’) dhe Hector Bellerin (87’).

Chelsea ishte më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.77, ndërsa Arsenali u vlerësua me 6.60.

Chelsea vs Arsenal (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte mesfushor braziliano-italian që u notua me 8.2.

Shkodran Mustafi e Granit Xhaka kishin një paraqitje të mirë, duke u vlerësuar me 7.2, respektivisht 6.9.

Chelsea vs Arsenal (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi ishte David Luiz që u ndëshkua me karton u kuq e që u vlerësua me 4.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Chelseat (Foto: Who Scored)

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: Who Scored)

/Telegrafi/