Ka mbetur vetëm edhe një xhiro deri në fund të sezonit në kampionatin anglez të futbollit.

Liga Premier do ta zhvillojë në fundjavë xhiron e fundit, ku Manchester City dhe Liverpooli janë në luftë për titull.

The Sun ka krijuar një listë me lojtarët që kanë simuluar më së shumti në këtë sezon, në të cilën prin Arsenali.

(Foto: The Sun)

Topçinjtë kanë gjashtë lojtarë të ndëshkuar me kartonë të verdhë për shkak të simulimit, e që ndiqen nga pa prej Tottenham Hotspur me katër.

Në listën e lojtarëve që kanë simuluar në këtë sezon janë edhe Shkodran Mustafi e Granit Xhaka.

Më poshtë mund ta shikoni listën e lojtarëve që kanë simuluar në këtë sezon të Ligës Premier. /Telegrafi/

(Foto: The Sun)