LAJMI I FUNDIT:

Musk sfidon hapur Zuckerbergun: Gati kudo dhe në çdo kohë, me çfarëdo rregulle

Musk sfidon hapur Zuckerbergun: Gati kudo dhe në çdo kohë, me çfarëdo rregulle

Pronari i Tesla-s, Elon Musk, ka “rikthyer” grindjen e tij me CEO-n e Meta-s, Mark Zuckerberg, duke e ftuar edhe një herë për “sherr”.

Këtë herë, Musk ka deklaruar se është i gatshëm për grindje “kudo, në çdo kohë, me çfarëdo rregulle”.

Sfida erdhi pasi një përdorues i platformës X ndau një bisedë me një udhërrëfyes turistik i cili bëri shaka për një luftë të mundshme midis dy liderëve teknologjik.


“Pas vizitës, e pyeta udhërrëfyesin për luftën midis Elon dhe Musk. Ai qeshi dhe tha se kjo është diçka që do të donim ta shihnim”, tha përdoruesi i X me llogarinë dogeofficialceo.

Musk iu përgjigj sfidës me entuziazëm, duke ringjallur diskutime rreth rivalitetit të tyre që filloi vitin e kaluar.

“Armiqësia” mes dy titanëve teknologjik nisi për herë të parë në qershor të vitit 2023, kur Musk kritikoi planet e Meta-s për konkurrencë në rrjetet sociale.

Pas një paralajmërimi për aftësitë e Zuckerberg në jiu-jitsu, Musk propozoi një ndeshje në kafaz.

Kjo e shtyu pronarin e Meta-s të pranojë sfidën me një mesazh të thjeshtë: “Dërgo vendndodhjen”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Një grua shtatzënë

Një grua shtatzënë "kapi" burrin me dashnoren e tij në plazh - befason reagimi i tyre

Interesante
Kur tentoni të bëni një foto të bukur dhe një i panjohur shfaqet nga askund

Kur tentoni të bëni një foto të bukur dhe një i panjohur shfaqet nga askund

Interesante
Nusja mori dhuratë në ditën e dasmës, por nuk ishte për të: E hutuar lexoi dedikimin dhe filloi të qajë

Nusja mori dhuratë në ditën e dasmës, por nuk ishte për të: E hutuar lexoi dedikimin dhe filloi të qajë

Virale
Gruaja ngjyros flokët me akullore, pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Gruaja ngjyros flokët me akullore, pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Virale
Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Interesante
Kalo në kategori