LAJMI I FUNDIT:

Mozzikut i refuzohet viza për hyrje në Amerikë, detyrohet të anulojë koncertet e planifikuara

Mozzikut i refuzohet viza për hyrje në Amerikë, detyrohet të anulojë koncertet e planifikuara
Mozzik (Foto: Mozzik/Instagram)

Shumë këngëtarë të estradës përballen me probleme të vazhdueshme të pajisjes me viza për të udhëtuar për koncertet e tyre jashtë vendit.

Reklama

I fundit që është ballafaquar me një problematikë të tillë është reperi i njohur shqiptar, Gramos Aliu – Mozzik.

Atij i është refuzuar viza për të udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku kishte planifikuar të realizonte një turne koncertesh.

Përmes një njoftimi të bërë në InstaStory, reperi ferizajas i ka njoftuar ndjekësit e Instaramit se është detyruar që të bëjë anulimin e koncerteve të parapara të organizoheshin në kontinentin amerikan.

“I njoftoj të gjithë fansat që jetojnë në Amerikë, që unë nuk do të jem prezent në asnjërin koncert që është paraparë. Arsyeja është që nuk patëm fatin dhe kohën të pajisemi me vizë pune ashtu siç thonë rregullat amerikane”, ka shkruar reperi në InstaStory.

Foto: Mozzik/InstaStory

I njëjti përndryshe ka udhëtuar në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe, ku ka xhiruar klipin e ri i cili do të publikohet së shpejti. /Telegrafi/

Mozzik (Foto: Mozzik/Instagram)

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Selena Gomez dhe Hailey Bieber shmangin një takim të pakëndshëm me njëra-tjetrën, teksa të dyja marrin pjesë në të njëjtën festë në Paris

Selena Gomez dhe Hailey Bieber shmangin një takim të pakëndshëm me njëra-tjetrën, teksa të dyja marrin pjesë në të njëjtën festë në Paris

Magazina
Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Magazina
Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Magazina
Kim Kardashian fokuson linjat e tonifikuara të trupit në imazhet e reja

Kim Kardashian fokuson linjat e tonifikuara të trupit në imazhet e reja

Magazina
Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Magazina
Kalo në kategori