Joao Moutinho ka shënuar një supergol gjatë ditës së sotme(shtunë).

Skuadra e mesfushorit portugez, Monaco po vazhdon me ndeshje të mirë në Ligue 1, duke shënuar fitore edhe këtë fundjavë ndaj Bordeaux.

Monaco fitoi si vendas me rezultat 2-1, ndërsa njërin nga golat e shënoi pikërisht Moutinho.

Skuadrat që kanë shënuar më shumë gola deri më tani në pesë ligat kryesore evropiane (Foto) Skuadrat që kanë shënuar më shumë gola deri më tani në pesë ligat kryesore evropiane (Foto)

Mesfushori portugez shënoi golin e dytë për skuadrën nga Principata, ku në minutën e 74 lëshoi një predhë duke mos i jep asnjë mundësi portierit kundërshtar.

Ky sigurisht që do të zgjidhet goli i javës pasi goditja e Moutinhos ishte e fortë, e saktë dhe me shumë klas. /Telegrafi/