LAJMI I FUNDIT:

Moukoko mund të rinovojë me Dortmundin, por do të ketë një “klauzolë të Barcelonës”

Moukoko mund të rinovojë me Dortmundin, por do të ketë një “klauzolë të Barcelonës”

Youssoufa Moukoko duket se do të largohet nga Borussia Dortmund pas gjendet në muajt e fundit të kontratës e tij, por në rast se nënshkruan rinovimi atëherë ka të ngjarë ta ketë një klauzolë që lejon transferimin te Barcelona.

Reklama

Disponueshmëria e Moukokos ka alarmuar shumë klube në të gjithë Evropën, me Barcelonën dhe Chelsean që janë dy kandidatët kryesorë për nënshkrimin e tij.

Kufizimet financiare të Barçës nënkuptojnë se një lëvizje në verë do t’i përshtatej më shumë, pasi lojtari do të mund të bashkohej falas.

Në vend të kësaj, mund të ndodhë që ai të mos bashkohet fare.

Sipas gazetës Sport, Moukoko ka të ngjarë të nënshkruajë një marrëveshje të re me Dortmundin, që do të thotë se Barcelona nuk do të jetë në gjendje ta nënshkruajë atë si lojtar i lirë.

Megjithatë, ekziston ende mundësia që reprezentuesi gjerman të bashkohet, edhe nëse ai nënshkruan një kontratë të re me klubin e tij aktual.

Në marrëveshjen e tij të re, thuhet se do të ketë një “klauzolë të Barçës”, e cila do t’i lejonte Barcelonës të nënshkruajë me Moukoko për 50 milionë euro.

Megjithatë, Barça do të preferonte një transferim të lirë dhe do të shpresonte se mund ta bindë sulmuesin të nënshkruajë një para-kontratë.

Në trend Sport

Më shumë
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

La Liga
Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Premier League
Kalo në kategori