Georginio Wijnaldum ishte mbrëmë njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të Liverpoolit në përmbysjen e rezultatit ndaj Barcelonës.

Mesfushori holandez kishte kohë që të dhuronte spektakël ndaj skuadrës katalonase, duke bërë disa lëvizje fantastike.

Wijnaldum arriti që ta shënonte golin e dytë dhe të tretë për Liverpoolin, por që një moment e tregoi klasin e tij të vërtetë.

Belgu arriti që t’i kalojë me lehtës Sergio Busquetsin he Arthur Melon e Barcelonës, duke marrë pastaj duartrokitje nga tifozët e Liverpoolit.

Keita i lënduar, por shikojeni festën e tij pas kalimit të Liverpoolit në finale Keita i lënduar, por shikojeni festën e tij pas kalimit të Liverpoolit në finale

Wijnaldum tha pas ndeshjes se ai kishte nevojë t’i tregonte Jurgen Kloppit se çfarë mund të bënte, pasi në këtë sezon nuk ka luajtur standard. /Telegrafi/