Ylli i WWE, Shad Gaspard, është mbytur në ujë në brigjet e Venice Beach në Los Angeles të Kalifornisë. Ai dhe djali i tij dhjetëvjeçar, Aryeh, kishin hyrë për të notuar dhe në një moment ishin përfshirë nga një rrymë e fortë uji.

Incidenti ka ndodhur në javën e kaluar, kur ekipet e shpëtimit kishin arritur ta shpëtonin djalin e tij, por 39-vjeçari ishte zhdukur dhe ekipet nuk kishin arritur ta gjenin.

Trupi i pajetë i Gaspard është gjetur disa ditë më pas (të mërkurën), ndërsa një dëshmitar okular e ka rrëfyer momentin tragjik në një prononcim për DailyMail.com.

Ai ka thënë se ylli i WWE e kishte hedhur djalin e tij në drejtim të ekipeve të shpëtimit dhe në këtë mënyrë kishte arritur t’ia shpëtonte jetën.

“Shqetësimi i tij kryesor ishte siguria e djalit. Ai bëri gjithçka për ta mbrojtur djalin e tij. Gjithçka ndodhi në një çast të vetëm”, ka thënë dëshmitari duke shtuar se në këtë mënyrë e kishte afruar djalin dhjetëvjeçar rreth 20-25 metra pranë bregut, ashtu që roja e plazhit kishte arritur ta kapte.

Mirëpo, kur është kthyer për ta kërkuar Gaspard, ai veçme ishte larguar rreth 100 metra larg dhe rryma e ujit e ka tërhequr me vete duke ia bërë të pamundur shpëtimin.

Shad Gaspard ka qenë më së shumti i njohur si anëtar i ekipit Cryme Tyme që e përbënte me kolegun JTG në kuadër të WWE, ku kishte debutuar në vitin 2006. Në vitin 2010 u largua nga WWE për të ndjekur karrierën në aktrim dhe ka luajtur në filmat, si “Think Like a Man Too” dhe “The Last Sharknado: It’s About Time”.

Yjet e mëdha të WWE, njëherësh edhe aktorë të njohur, si ‘The Rock’, Dave Bautista e Triple H, kanë shprehur ngushëllime për kolegun e tyre duke e quajtur hero. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Aryeh, myself and the Gaspard and Chittick families would like to take this time to thank everyone for their prayers and support, as we mourn the terrible loss of our beloved Shad. . . Shad was our whole world and we were his. There are not enough words to describe what he means to all of us. He was our heart, our soul, our protector, our warrior. He was a bright force of nature, who brought joy to many through his joyous and gracious nature. . . The outpouring of love from Shad’s friends, colleagues and fans has meant more to us than you can even imagine. . . We’d like to once again thank the lifeguards, coast guard, divers, fire and police departments for their efforts. . . Shad was and will always be our real life super hero. . . I love you more, my love ❤️ . . Proudly, Siliana Gaspard

A post shared by Shad Gaspard (@shadbeast13) on May 21, 2020 at 1:12pm PDT