Mino Raiola u nda nga jeta ditën e sotëm në Milano, me lajmin që u bë i ditur nga familja e tij përmes rrjeteve sociale.

Ai prej disa javësh ishte keq me shëndetin dhe i shtrirë në spital.

Raiola ka lindur në Itali dhe që fëmijë u transferua në Holandë, ku Mino u shndërrua nga përkthyes në agjentin më të fuqishëm në këtë sport.

Ai ka qenë agjenti i lojtarëve më o diskutueshëm i futbollit dhe ka shënuar një epokë që kur hyri në këtë lojë në vitet ’90.

Riola ka qenë pjesëmarrës në ndryshimin futbollistik që ka ndodhur në dekadat e fundit dhe si gjithmonë ai është renditur si një nga më të mirët në punën e tij.

Reklama
Vdes agjenti Mino Raiola, familja konfirmon lajmin Vdes agjenti Mino Raiola, familja konfirmon lajmin

Lista e këtij ‘Superagjenti’ është e mahnitshme, pasi aty janë disa nga futbollistët më të mirë në histori, prej tyre edhe fitues të ‘Topit të Artë’.

Reklama

Pavel Nedved

Dennis Bergkamp

Kostas Manolas

Mario Balotelli

Henrikh Mkhitaryan

Blase Matuidi

Xavi Simons

Zlatan Ibrahimovic

Denzel Dumfries

Noussair Mazraoui

Donyell Malen

Alessio Romagnoli

Moies Kean

Hirving Lozano

Ryan Gravenberch

Stefan De Vrij

Marco Verratti

Paul Pogba

Gianluigi Donnarumma

Matthijs De Ligt

Erling Haaland

/Telegrafi/