LAJMI I FUNDIT:

Ministri i Jashtëm italian akuzon partinë e tij se po minon përpjekjet për ta mbështetur Ukrainën

Ministri i Jashtëm italian akuzon partinë e tij se po minon përpjekjet për ta mbështetur Ukrainën

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio, ka akuzuar partinë e tij se po minon përpjekjet e qeverisë për ta mbështetur Ukrainën nga invazioni rus.

Reklama

Në një kumtesë të Di Maio, thuhet se qeveria ka mbrojtur vlerat e demokracisë dhe lirisë – duke shtuar se derisa të gjithë e duan paqen, presidenti rusi Vladimir Putin po ndjekë rrugën e luftës, transmeton Telegrafi.

Ai madje nuk hezitoi të fajësojë disa anëtarë të partisë së tij se po e sulmojnë dhe fyejnë – duke i shkaktuar telashe qeverisë në qëndrimet e saj sa i përket partneritetit në BE.

Zelensky pas vizitës në front në jug të Ukrainës: Ushtarët nuk dyshojnë në fitoren kundër rusëve
Lexo po ashtu Zelensky pas vizitës në front në jug të Ukrainës: Ushtarët nuk dyshojnë në fitoren kundër rusëve

“Është një sjellje e papjekurisë që ka për qëllim krijimin e tensioneve dhe jostabilititetit brenda qeverisë”, shtoi Di Maio.

Këto komente vijnë në kohën kur kryeministri italian Mario Draghi, po përballet me votimin e rëndësishëm në Parlament që pritet të mbahet gjatë të martës lidhur me çështjen e Ukrainës, ku anëtarët e partisë “5 yje” synojnë të kufizojnë dërgimin e mëtejshëm të armëve në Kiev. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Stoltenberg: Shpërthimi i digës në Ukrainë tregon brutalitetin e luftës ruse

Stoltenberg: Shpërthimi i digës në Ukrainë tregon brutalitetin e luftës ruse

Evropa
Në lumin Dnipro kishte ndodhur një shkatërrim tjetër i digës, sovjetikët nuk donin t’ua dorëzonin nazistëve – e kishin hedhur në erë

Në lumin Dnipro kishte ndodhur një shkatërrim tjetër i digës, sovjetikët nuk donin t’ua dorëzonin nazistëve – e kishin hedhur në erë

Evropa
Zelensky në takimin urgjent: Terroristët rusë në mes të natës hodhën në erë digën

Zelensky në takimin urgjent: Terroristët rusë në mes të natës hodhën në erë digën

Evropa
Publikohet videoja e fluturimit të parë të formacionit të një fluturake turke pa pilot me aeroplanë tjerë luftarakë

Publikohet videoja e fluturimit të parë të formacionit të një fluturake turke pa pilot me aeroplanë tjerë luftarakë

Turqia
Ukrainasit përgjojnë telefonatat e rusëve, paralajmërojnë se forcat pushtuese planifikojnë shkatërrimin e digave tjera

Ukrainasit përgjojnë telefonatat e rusëve, paralajmërojnë se forcat pushtuese planifikojnë shkatërrimin e digave tjera

Evropa
Kalo në kategori