Miley Cyrus u përlot ndërsa nderonte shokun e saj të ndjerë Taylor Hawkins në Lollapalooza Brazil të shtunën (26 mars).

“Duhej ta bënim këtë ulje emergjente të aeroplanit dhe personi i parë që thirra ishte Taylor, sepse ai ishte tashmë në festival”, tha Cyrus për bateristin e Foo Fighters, i cili vdiq të premten.

Cyrus, 23, i referohej aeroplanit privat që ajo mori në fillim të kësaj jave. Ekuipazhit iu desh të bënte një ulje emergjente pasi u godit nga rrufeja gjatë rrugës për në Festivalin e Muzikës Asuncionico në Paraguai. Foo Fighters kryesoi festivalin muzikor një ditë më parë.

Foto: Twitter/MileyNation13

“Ajo do të kishte qenë një kohë që unë do të kisha shkuar për të parë mikun tim, dhe nuk shkova, kështu që më bën shumë të trishtuar”, tha Cyrus me një zë që dridhej ndërsa fshiu lotët.

“Unë do të kisha bërë gjithçka për tu takuar me të edhe një herë”, u shpreh Miley.

Foto: Twitter/MileyNation13

Tre ditë pasi “Foo Fighters” performuan në festivalin muzikor, Hawkins u gjet i vdekur në një hotel kolumbian . Ai ishte 50.

Më vonë u raportua se në dhomë u gjetën drogë të shumta, sipas një raporti që citonte autoritetet e Kolumbisë.

Foto: Getty Images

“E di që ngjitem në skenë dhe sa herë që luaj me grupin tim – që nëse ndonjërit prej tyre do t’i ndodhte ndonjëherë diçka kjo do të më vriste, kështu që nuk mund ta imagjinoja se si Foo Fighters ndjehen sot”, vazhdoi Cyrus.

Më pas interpretuesja e “Malibu” ia kushtoi këngën e saj “Angels Like You” Hawkins. Kamera më pas u ndez tek pjesëmarrësit e audiencës – shumë prej të cilëve po qanin gjithashtu.

Foto: Getty Images

Përpara shfaqjes, Cyrus shkoi në Twitter për të ndarë emocionet e shumta që po kalonte ndërsa ajo ishte gati të dilte në skenë.

Bateristi të “Foo Fighters”, Taylor Hawkins iu gjetën substanca të ndryshme të lëndëve narkotike në trup pas ekzaminimit Bateristi të “Foo Fighters”, Taylor Hawkins iu gjetën substanca të ndryshme të lëndëve narkotike në trup pas ekzaminimit

“Thjesht po ndihem zemërthyer dhe ‘njerëzore’ sot…. Por unë do të vesh kostumin tim super hero dhe do të jem i fortë jo vetëm për ty, por edhe për vete! Unë dua të jetoj të vërtetën time dhe mesazhin tim! Mos u dorëzo kurrë!”, Cyrus shkroi në një nga postimet e saj të shumta në Twitter.

Foto: Twitter/MileyNation13

Cyrus ka qenë një fans i “Foo Fighters” prej vitesh dhe u bë më e afërt me Hawkins kur ata punuan së bashku për bashkëpunimin e tyre Billy Idol “Night Crawling”. /Telegrafi/