Ajo gjatë kësaj jave ka treguar se është duke punuar në kopertinën e albumit të saj të ri.

Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur, Miley Cyrus, e cila ka zbuluar se do të sjellë në treg albumin e shtatë me radhë, shkruan Daily Mail.

Në një postim në rrjetin social Instagram, Miley ka thënë se prodhimtaria muzikore do të lansohet më 27 nëntor të këtij viti.

View this post on Instagram

If you’re reading this… know that I fucking love and appreciate you on the deepest level. I began this album over 2 years ago. Thought I had it all figured out. Not just the record with its songs and sounds but my whole fucking life. But no one checks an ego like life itself. Just when I thought the body of work was finished… it was ALL erased. Including most of the musics relevance. Because EVERYTHING had changed. Nature did what I now see as a favor and destroyed what I couldn’t let go of for myself. I lost my house in a fire but found myself in its ashes. Luckily my collaborators still had most of the music that was burned up in journals and computers filled with songs for the EP series I was working on at the time. But it never felt right to release my “story” (each record being a continual autobiography) with a huge chapter missing. If it were a chapter in my book I guess I would call it “The Beginning” which usually when something is over we call it “The End”. But it was far from that. In triumph and gratitude I present to you my 7th studio record, Plastic Hearts. To be released Nov. 27th 2020. XXMC Pre Order in Bio. Photograph by: @therealmickrock

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on Oct 22, 2020 at 8:59pm PDT

Bukuroshja bionde kishte vendosur që të shkruaj edhe një përshkrim të gjatë, teksa theksoi se ka filluar punën që dy vite.

“Fillova në këtë album rreth dy vite më parë. Pata shumë çka të shfaq. Jo vetëm këngët, por të gjithë jetën time”, është shprehur ajo.

https://www.instagram.com/p/CGfp07Mp2Qi/

Mes tjerash Cyrus shtoi: “Natyra bëri atë çfarë unë shoh si favor, dhe shkatërrova diçka për veten time. Humba veten time në zjarr dhe gjeta veten në hi”.

Ajo së bashku me ish-të fejuarin, Liam Hemsworth humbën rezidencën e tyre në Malibu, rreth vitit 2018. /Telegrafi/