Milani e ka kthyer vëmendjen e tyre tek dy mesfushorë të Tottenham Hotspur, pasi me sa duket humbi nënshkrimin e Renato Sanches.

Reprezentuesi portugez, një objektiv afatgjatë për kuqezinjtë, është rrugës për në Paris Saint-Germain, pasi ata arritën një marrëveshje me Lille.

Kjo do të thotë se Milani do të duhet të kthejë vëmendjen e tyre diku tjetër, ndërsa ata kërkojnë përforcime në mesfushë.

PSG është afër nënshkrimit të Renato Sanches nga Lille PSG është afër nënshkrimit të Renato Sanches nga Lille

Sipas Il Corriere della Sera, lojtarët e Spurs, Tanguy Ndombele dhe Pape Matar Sarr janë në listën e tyre të dëshirave.

Të dy lojtarët e kaluan sezonin e kaluar në huazim në Francë me Sarr te Metz dhe Ndombele te Lyon, nga ku edhe nënshkruan me Spurs në vitin 2019.

Reklama

Ndombele mbetet nënshkrimi rekord i Tottenhamit me 62 milionë euro, por u përpoq të përmbushte pritjet dhe trajneri Antonio Conte e lejoi atë të kthehej në Lyon në huazim në janar.

Reklama

Sarr nuk ka bërë ende asnjë paraqitje në ekipin e parë për londinezët, pasi u huazua përsëri te Metz sapo u bashkua me skuadrën. /Telegrafi/