LAJMI I FUNDIT:

Milani synon transferimin e Pepes së Arsenalit

Milani synon transferimin e Pepes së Arsenalit

Sulmuesi anësor i Arsenalit, Nicolas Pepe ka përfunduar në radarin e gjigantit italian, Milanit.

Reklama

Topçinjtë paguan 72 milionë funte apo diçka më shumë se 80 milionë euro për të nënshkruar me 26-vjeçarin nga Lille në verën e vitit 2019.

Por, deri më tani Pepe nuk ka arritur të tregojë vlerat e tij dhe të arsyetoj çmimin e lartë të paguar për shërbimet e tij.

Lista me lojtarët më të vlefshëm që nuk do të jenë pjesë e Kupës së Botës
Lexo po ashtu Lista me lojtarët më të vlefshëm që nuk do të jenë pjesë e Kupës së Botës

Tani Arsenali thuhet se mund ta lërë Pepen të largohet për 25 milionë funte vitin e ardhshëm, ndërsa klubet e interesuara nuk mungojnë.

Sipas mediumit Il Milanista, Milani ka identifikuar të ‘dështuarin’ e Arsenalit si një objektiv kryesor transferimi.

Rossonerët thuhet se janë të gatshëm për të tentuar transferimin e yllit nga Bregu i Fildishtë si të hapet afati kalimtar dimëror. /Telegrafi/