LAJMI I FUNDIT:

Lista me lojtarët më të vlefshëm që nuk do të jenë pjesë e Kupës së Botës

Lista me lojtarët më të vlefshëm që nuk do të jenë pjesë e Kupës së Botës

Tashmë janë konfirmuar përfaqësueset që janë kualifikuar në Kupën e Botës që mbahet në Katar në vitin 2022 dhe ato që do të luajnë në play-off për të siguruar një vend në këtë garë.

Reklama

Por, janë edhe disa nga ato që nuk arritën të kualifikohen, e që aty gjendet disa lojtarë që po kalojnë nëpër një formë të lartë.

Në mesin e lojtarëve që nuk do të udhëtojë për në Katar në vitin e ardhshëm, është edhe Erling Haaland, me vlerën e tij që sipas Transfermakt shkon ën 150 milionë euro.

Pas tij renditet portieri i Sllovenisë e Atletico Madridit, Jan Oblak, që kap vlerën e 70 milionëve, e pas tij vjen Milan Skriniar me dhjetë milionë më pak.

Pas tyre vije anëtari i Milanit, Franck Kessi që renditet i katërti në vlerën e 55 milionë eurove, e aty është edhe Wilfried Zaha me 45 milionë.

Në vendin e gjashtë gjendet Edmond Tapsoba që shkon në vlerën e 40 milionë euro, derisa Martin Odegaard vlen 40 milionë.

Nicolas Pepe, Naby Keita dhe Sebastien Haller plotësojnë tre vendet e fundit, në vlerën e 35 milionë, 32 milionë, respektivisht 27 milionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori