Milani do të takohet me përfaqësuesit e sulmuesit Rafael Leao javën e ardhshme dhe do të përpiqen më në fund të bien dakord për detajet e një kontrate të re.

Kanë mbetur vetëm 18 muaj nga kontrata aktuale e 23-vjeçarit në kryeqytetin e Lombardisë dhe kuqezinjtë po punojnë për ta lidhur atë me një marrëveshje të re prej muajsh tashmë, të vetëdijshëm për interesin serioz për sulmuesin e tyre portugez.

Shumë klube nëpër Evropë, përfshirë Chelsean dhe Manchester Cityn, janë tifozë të Leaos dhe mund të kërkojnë të bëjnë një ofertë për të në muajt e ardhshëm.

Sipas Tuttomercatoweb, agjenti i Leaos, Ted Dimvula do të mbërrijë në selinë e Milanit të hënën e javës së ardhshme për të diskutuar detajet e një kontrate të re.

Reklama
Reklama

Këshilltari i lojtarit Jorge Mendes me sa duket ka gjetur një marrëveshje që i përshtatet të gjithëve: një kontratë me vlerë rreth 7 milionë euro neto në sezon me një klauzolë lirimi prej rreth 120 milionë euro.

Kjo do t’i lejonte 23-vjeçarit të largohej përballë një super oferte, por gjithashtu do të garantonte njëfarë stabiliteti në lidhje me të ardhmen e tij në Milano.

Klubi milanez po bëhet gjithnjë e më i sigurt dhe shpreson se një marrëveshje mund të arrihet së shpejti, megjithëse ata ende duhet të vendosin nëse janë të gatshëm të paguajnë komisione për agjentët Mendes dhe Dimvula. /Telegrafi/