LAJMI I FUNDIT:

Milani ofron Andre Silvan dhe para për Nevesin

Milani ofron Andre Silvan dhe para për Nevesin
Ruben Neves (Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)

Milani është në bisedime për të shkëmbyer Andre Silvan plus 15 milionë euro me mesfushorin e Wolverhampton Wanderers, Ruben Neves.

Andre Silva do të kthehet në San Siro pas huazimit të tij te Sevilla, por ka të ngjarë të largohet përsëri këtë verë.

Sipas mediumit italian Sport Mediaset, drejtuesit e Milanit po mendojnë përfshirjen e lojtarit në marrëveshjen për transferimin e Nevesit.

Silva drejt largimit nga Milani, tri skuadra e duan sulmuesin portugez
Lexo po ashtu Silva drejt largimit nga Milani, tri skuadra e duan sulmuesin portugez

Agjenti portugez Jorge Mendes përfaqëson të dy lojtarët, prandaj thuhet se ai po punon për t’i shkëmbyer ata.

Ujqërit e vlerësojnë Nevesin në 45 milionë euro, ndërsa Milani do të duhet të ofrojë Andre Silva dhe 15 milionë euro të tjera.

Ruben Neves (Getty Images)

Sulmuesi u nënshkrua për 38 milionë euro nga Porto në korrik të vitit 2017, por ka dështuar të luaj rregullisht dhe t’i tregojë vlerat e tij.

Sipas raportit të Mediaset, Neves është i etur të transferohet në Serie A dhe sidomos te Milani, ku ai do të ndjekë gjurmët e idhullit të tij Andrea Pirlo. /Telegrafi/

Andre Silva (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori