LAJMI I FUNDIT:

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun
Reklama

Gavi është një nga talentët më të mëdhenj të Barcelonës dhe është një futbollist që pritet të jetë lider në të ardhmen te katalunasit.

Por aktualisht lideri i Barcelonës është Robert Lewandowski, me sulmuesin polak që po kalon vitin e tij të dytë në Camp Nou.


Gavi dhe Lewandowski janë dy miq të mirë, por në ndeshjen ndaj Sevillas që Barcelona e fitoi me rezultat 1-0, mesfushori spanjoll pati kritika ndaj polakut.

Mikrofonat që janë rreth fushës kanë zbuluar kanë bërë që DAZN të zbuloj edhe fjalët e Gavit i cili nuk kursen kritikat ndaj Lewandowskit, madje në një moment edhe e shanë atë pasi polaku shkaktoi një faull.

“Robert, dreqin. Nuk duhet ta bësh atje, dreqin. Q*** njeriun”, bërtiste Gavi në drejtim të poalakit.

Gavi është vetëm 19 vjeçar apo 16 vite më i ri se Robert Lewandowski që ka mbushur 35 vite.

Megjithatë tifozët e Barcelonës po e lavdërojnë mesfushorin spanjoll për lidershipin që ka dhe që lufton shumë për fanellën.

Gjithsesi dyshja në fjalë janë miq të ngushtë dhe debatet brenda fushës duken shumë normale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori