LAJMI I FUNDIT:

Messi do të marrë një ofertë marramendëse për të luajtur në Arabinë Saudite – shuma e ofruar për të kalon edhe atë të CR7

Messi do të marrë një ofertë marramendëse për të luajtur në Arabinë Saudite – shuma e ofruar për të kalon edhe atë të CR7

Lionel Messi ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re me Paris Saint-Germain dhe, kështu, siç janë gjërat, do të jetë një lojtar i lirë këtë verë.

Reklama

Një destinacion i mundshëm mund të jetë Arabia Saudite, me Al Ittihad të gatshëm t’i paguajë atij një shumë astronomike në vit.

Sipas gazetarit Joan Fontes, Al Ittihad – i cili drejtohet nga Nuno Espirito Santo – është duke përgatitur një ofertë për Messin që mund ta shohë atë të paguar 94 milionë dollarë në sezon.

Synimi i Al Ittihad është të fitojë një titull kombëtar përsëri për herë të parë që nga viti 2008/09 dhe të krijojë një sfidë ndaj Al Hilal dhe Al Nassr që kanë dominuar që atëherë.

Presidenti Mansour Al Blouëi është gjithashtu i prirur të kompensojë dështimin e tij për të bindur Ronaldo Nazario për t’u bashkuar në vitin 2007, kur ai po largohej nga Real Madridi.

Messi dhe Ronaldo kishin kohëra të vështira gjatë karantinës – por cili e ka regjimin më të mirë të stërvitjeve
Lexo po ashtu Messi dhe Ronaldo kishin kohëra të vështira gjatë karantinës – por cili e ka regjimin më të mirë të stërvitjeve

Me Cristiano Ronaldon tashmë në Al Nassr, kishte zëra se Al Hilal i kishte bërë tashmë Messit disa oferta, të etur për t’i bërë vetes një yll në të njëjtën shkallë si rivalët e tyre.

Al Hilal drejtohet nga argjentinasi Ramon Diaz dhe ai foli për perspektivën para humbjes së skuadrës së tij ndaj Real Madridit.

“Arabia Saudite ka mundësinë të blejë Messin tani, imagjinoni fuqinë që ka ky vend”, kishte thënë Diaz duke shtuar se janë gati ta presin yllin e madh.

Ardhja e Messit do të ishte gjithashtu një nxitje për të gjithë vendin dhe imazhin e tij teksa përpiqet të fitojë të drejtën për të pritur Kupën e Botës të vitit 2030. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te

Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te "djali i keq"

Ndërkombëtare
Vendi i tij kishte nevojë për të, la karrierën e pasur si futbollist për ta kapur armën - vritet lojtari ukrainas

Vendi i tij kishte nevojë për të, la karrierën e pasur si futbollist për ta kapur armën - vritet lojtari ukrainas

Ligat tjera
Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Premier League
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Kalo në kategori