LAJMI I FUNDIT:

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur nga distanca në ndeshjen e fundit me Inter Miamin në Major League Soccer.

Inter Miami u mposht në shtëpi nga Atlanta Utd me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të.

Pika e vetme pozitive e vendasve nga Florida ishte paraqitja individuale e yllit argjentinas, Messi.

Messi dhuroi një paraqitje brilante duke krijuar shumë raste për gol, teksa shënoi edhe goli i vetëm të ekipit të tij.

Sulmuesi argjentinas shënoi një gol të bukur nga distanca në minutën e 62-të, kur pas asistimit të Busquets ngushtoi rezultatin në 1-2.

Megjithatë, ky gol mori një vëmendje të madhe pasi tifozëve të futbollit ua kujton golin mahnitës kundër Meksikës në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Mënyra se si ai e gjuajti atë top, mënyra se si shkoi drejt portës e bëjnë atë kaq të ngjashëm me këtë gol ikonik që shpëtoi ëndrrën e Argjentinës

Ndryshe, Messi tani ka shënuar 13 gola dhe ka dhënë 15 asistime në 13 paraqitje për Inter Miami këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori